Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

صعود مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران؛ فوتی‌های کووید-۱۹ در آمریکا از جنگ جهانی دوم بیشتر شد

تلاش برای نجات یک بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستانی در آمریکا
تلاش برای نجات یک بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستانی در آمریکا Copyright Jeff Roberson/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Jeff Roberson/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی که شمار روزانه جانباختگان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در ایران به بالاترین حد در ۱۳ روز گذشته رسید، مجموع بیماران فوت شده به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در ایالات متحده از مرگ و میر آمریکایی‌ها در خلال جنگ جهانی دوم فراتر رفت.

آگهی

در حالی که شمار روزانه جانباختگان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در ایران به بالاترین حد در ۱۳ روز گذشته رسید، مجموع بیماران فوت شده به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در ایالات متحده از مرگ و میر آمریکایی‌ها در خلال جنگ جهانی دوم فراتر رفت.

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز دوشنبه اعلام کرد که با تشخیص ابتلای قطعی ۶ هزار و ۳۰۹ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ تاکنون یک میلیون و ۳۷۹ هزار و ۲۸۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۹۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۷ هزار و ۴۸۱ نفر رسیده است.

بدین ترتیب شمار مبتلایان روزانه در ایران به بالاترین حد در ۱۰ روز پیش و تعداد جانباختگان به بیشترین حد از ۲۳ دی ماه گذشته رسید.

به گفته خانم لاری، ۴۰۵۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

همزمان مجموع شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا ۱۵ هزار و ۶۲ نفر دیگر افزایش یافت و از ۲۵ میلیون و ۷۱۷ هزار نفر فراتر رفت. از این میان تا کنون ۴۲۹ هزار و ۶۱۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند. مطابق تحقیقات موزه ملی جنگ جهانی دوم در ایالت نیواورلئان در فاصله سال‌های ۱۹۳۹ تا ۱۹۴۵ که ایالات متحده درگیر جنگ جهانی دوم بود، ۴۱۸ هزار و ۵۰۰ آمریکایی کشته شده بودند.

البته طبق داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا تا ظهر دوشنبه در مجموع نزدیک به ۲۲ میلیون نفر در این کشور واکسن فایزر-بیون‌تک یا مُدرنا را دریافت کرده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

در پی ادامه شیوع مرگبار ویروس کرونا در ایالات متحده، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد از ۲۶ ژانویه محدودیت‌های جدید سفر را برای مسافران ورودی از برزیل، بریتانیا، بیشتر مناطق اروپا و آفریقای جنوبی به اجرا بگذارد؛ محدودیت‌هایی که یک هفته پیش با فرمان اجرایی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا لغو شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران مسافران ورودی از اروپا را دو هفته قرنطینه می‌کند

گزارش آکسفام: دست‌کم ۱۰ سال طول می‌کشد تا مردم از پیامدهای اقتصادی بحران کرونا رهایی یابند

بیش از دو سوم آمریکایی‌ها از برنامه جو بایدن برای مقابله با کرونا حمایت می‌کنند