Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ایران مسافران ورودی از اروپا را دو هفته قرنطینه می‌کند

مسافران پروازهای ورودی به ایران
مسافران پروازهای ورودی به ایران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان مسئولان وزارت بهداشت ایران اعلام کردند که یکی از واکسن‌های در دست ساخت در این کشور موسوم به «برکت» در برابر نوع جهش‌یافته ویروس کرونا که بسیار مسری است و پیش‌تر نمونه‌هایی از آن در بریتانیا و آفریقای جنوبی شناسایی شده، کارایی دارد.

آگهی

یک مسئول بهداشتی در ایران روز شنبه اعلام کرد مسافرانی که از اروپا وارد این کشور می‌شوند باید به اجبار دست کم دو هفته قرنطینه شوند.

علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد کشوری مقابله با کرونا در ایران تاکید کرد که برای مسافران ورودی از اروپا مثل مسافران دیگر کشورها ارائه تست منفی پی‌سی‌آر الزامی است با این تفاوت که این دسته از مسافران باید علاوه بر در دست داشتن نتیجه تست بار دیگر در مرز ورودی تست پی‌سی‌آر بدهند و ۱۴ روز به قرنطینه بروند.

این در حالیست که مسافران ورودی از اروپا تا پیش از این تنها لازم بود نتیجه تست منفی کرونا در دست داشته باشند و نیازی به قرنطینه شدن آنها وجود نداشت.

وی که در جریان یک گفتگوی تلویزیونی سخن می‌گفت در این خصوص تصریح کرد: «همه مسافران از هر کشوری، حتی کشورهای همسایه برای سفر به ایران باید تست منفی PCR را همراه داشته باشند»

سخنگوی ستاد کشوری مقابله با کرونا در ایران در ادامه تاکید کرد که قرار شده همه مسافران ورودی از هر نقطه از جهان دوباره در مبادی ورودی تست کووید بدهند.

این مقام مسئول در ستاد مقابله با کرونا در ایران مشخص نکرد که محدودیت‌های جدید در زمینه ورود مسافران و اتباع خارجی به ایران دقیقا از چه زمانی اعمال خواهد شد.

«واکسن برکت در برابر ویروس جهش‌یافته کارایی دارد»

همزمان مسئولان وزارت بهداشت ایران اعلام کردند که یکی از واکسن‌های در دست ساخت در این کشور موسوم به «برکت» در برابر نوع جهش‌یافته ویروس کرونا که بسیار مسری است و پیش‌تر نمونه‌هایی از آن در بریتانیا و آفریقای جنوبی شناسایی شده، کارایی دارد.

حسن جلیلی، یک مسئول تیم تولید واکسن در ایران به تلویزیون دولتی این کشور گفت: آزمایش های انجام شده روی پلاسمای خون سه داوطلب که پیشتر واکسن «کوو-ایران-برکت» را دریافت کردند نشان از نقش موثر این واکسن در بی اثر سازی ویروس‌های جهش یافته دارد.

ایران همچنین واکسن روسی اسپوتنیک را تایید کرده و قرار است به زودی دُز‌هایی از این واکسن وارد کشور شود و ایران نیز در تولید آن مشارکت داشته باشد.

بر اساس آمار رسمی ارائه شده از سوی دولت ایران تاکنون بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده و بیش از ۵۷ هزار و ۸۰۰ مورد مرگ ناشی از ابتلا به بیماری کووید۱۹ نیز به ثبت رسیده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه برای مهار کرونا، مرزهای خود را به روی کشورهای غیراروپایی بست

تعطیلی شلوغ‌ترین خط پروازی بین‌المللی؛ بریتانیا پروازهای مستقیم از امارات را ممنوع کرد

صعود مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران؛ فوتی‌های کووید-۱۹ در آمریکا از جنگ جهانی دوم بیشتر شد