Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تعطیلی شلوغ‌ترین خط پروازی بین‌المللی؛ بریتانیا پروازهای مستقیم از امارات را ممنوع کرد

هواپیمایی امارات
هواپیمایی امارات Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت حمل و نقل بریتانیا به شهروند این کشور که هم اکنون در امارات عربی متحده به سر می‌برند، توصیه کرده که از پروازهای تجاری غیر مستقیم برای بازگشت به کشورشان استفاده کنند.

آگهی

بریتانیا از روز جمعه پروازهای مسافرتی مستقیم از مبدا امارات عربی متحده به این کشور را ممنوع کرد تا بدین ترتیب پرتردد‌ترین خط پروازی بین‌المللی میان دبی و لندن به صورت موقت تعطیل شود.

این تصمیم به دلیل نگرانی‌های موجود از انتشار نوع جهش‌یافته و مسری‌تر ویروس کرونا اتخاذ شده که گفته می‌شود به صورت بالقوه در برابر واکسن مقاومت بیشتری دارد و برای نخستین بار نمونه‌هایی از ابتلا به آن در آفریقای جنوبی شناسایی شد.

مسئولان بریتانیایی که موارد متعددی از ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا پس از آفریقای جنوبی در کشورشان نیز مشاهده شده بدین ترتیب با توجه به نگرانی‌های یاد‌ شده تصمیم گرفته‌اند تا امارات عربی متحده، بروندی و رواندا را نیز به فهرست ممنوعیت‌های پروازی خود اضافه کنند.

گرنت شپس، وزیر حمل و نقل بریتانیا با انتشار توییتی در این خصوص تصریح کرد: «بنا به تصمیم اتخاذ شده،‌ افرادی که به این کشورها (کشورهای قرار گرفته در فهرست ممنوعیت پروازی) سفر کرده یا به آنجا ترانزیت شده اند حق ورود به بریتانیا را ندارند مگر آنکه اتباع بریتانیا، ایرلند و یا دیگر کشورها باشند که از حق اقامت در کشور برخوردارند.»

شرکت هواپیمایی امارات نیز با انتشار اطلاعیه‌ای در وب‌سایت خود اعلام کرد به محض اجرایی شدن این ممنوعیت کلیه پروازهای مسافران بریتانیایی را از ساعت ۱۳ به وقت گرینویچ متوقف خواهد کرد.

اتحاد ایرویز اعلام کرد که پرواز هواپیماهای خود به مقصد بریتانیا را متوقف می کند اما این ممنوعیت شامل پروازهایی با مبدا بریتانیا نخواهد شد.

از سوی دیگر مسئولان فردوگاه دبی نیز با انتشار بیانیه‌ای از آندسته مسافرانی که بلیط پرواز به مقصد بریتانیا را رزرو و خریداری کرده‌اند خواسته‌اند که از آمدن به فرودگاه خودداری کنند و برای اطلاعات بیشتر با شرکت هواپیمایی طرف معامله خود تماس بگیرند.

وزارت حمل و نقل بریتانیا به شهروند این کشور که هم اکنون در امارات عربی متحده به سر می‌برند، توصیه کرده که از پروازهای تجاری غیر مستقیم برای بازگشت به کشورشان استفاده کنند.

بسته‌شدن مرزهای هوایی ناشی از همه‌گیری بیماری کووید۱۹ سبب شد تا مسیر هوایی دبی به لندن در ماه ژانویه به پرترددترین خط پروازی بین‌المللی تبدیل شود.

گفته می‌شود که تنها ۱۹۰ هزار و ۳۶۵ صندلی هواپیما برای سفرهای ماه ژانویه این خط پروازی از سوی مسافران رزرو شده است.

شرکت‌های هواپیمایی امارات و اتحاد معمولا مسافران زیادی را از طریق پروازهای ترانزیتی به بریتانیا به مقاصدی مانند استرالیا حمل می‌کنند؛ لذا لغو پروازهای این دو شرکت به مقصد بریتانیا از این حیث می‌تواند پیامد‌های گسترده‌ای داشته باشد.

دولت استرالیا نیز در واکنش به این موضوع اعلام کرده که به دلیل لغو پروازهای امارات و اتحاد،‌ پروازهای چارتر بیشتری را از مبدا بریتانیا به کشورش اضافه خواهد کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران مسافران ورودی از اروپا را دو هفته قرنطینه می‌کند

امارات عربی متحده کسب تابعیت برای خارجی‌ها را آسان می‌کند

آتش‌سوزی در انباری در نزدیکی فرودگاه بروکسل؛ دود سیاه آسمان منطقه را در بر گرفت