Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فرانسه برای مهار کرونا، مرزهای خود را به روی کشورهای غیراروپایی بست

مرزهای فرانسه به روی کشورهای غیر اروپایی از روز یکشنبه بسته می‌شود
مرزهای فرانسه به روی کشورهای غیر اروپایی از روز یکشنبه بسته می‌شود Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ژان کاستکس، نخست وزیر فرانسه اعلام کرد که مرزهای این کشور تا اطلاع ثانوی به‌جز در موارد استثنایی به روی کشورهای غیرعضو اتحادیه اروپا بسته است.

آگهی

ژان کاستکس، نخست وزیر فرانسه اعلام کرد که مرزهای این کشور تا اطلاع ثانوی به‌جز در موارد استثنایی به روی مسافران کشورهای غیرعضو اتحادیه اروپا بسته است. وی این محدودیت را برای جلوگیری از اعمال قرنطینه جدید در کشور عنوان کرد.

به گفته وی مقررات جدید منع ورود به فرانسه و خروج از آن از روز یکشنبه اجرایی می‌شود.  آقای کاستکس پس از جلسه شورای دفاعی فرانسه گفت: «چند روز آینده سرنوشت ساز خواهد بود.»

نخست وزیر فرانسه تاکید کرد: «موضوع قرنطینه مطرح شده است اما می‌دانیم که تاثیر بسیار منفی روی همه سطوح می‌گذارد.» فرانسه از سال گذشته تاکنون دوبار قرنطینه سراسری را تجربه کرده است. 

وی همچنین تصریح کرد که برای هرگونه ورود به خاک فرانسه از یک کشور عضو اتحادیه اروپا، آزمایش منفی کرونا لازم است. وی افزود: «این اقدام پیش از این در حمل و نقل دریایی و هوایی در حال اجرا است و باید به حمل و نقل زمینی نیز تعمیم یابد.»

علاوه بر این‌ها از روز یکشنبه در فرانسه همه مراکز بزرگ خرید تعطیل می‌شوند. در حال حاضر در این کشور قانون منع تردد از ساعت شش عصر تا شش صبح برقرار است. نخست وزیر فرانسه تاکید کرد کنترل‌ها برای اجرای این قانون بیشتر خواهد شد. 

طبق آخرین آمارها، نزدیک به ۲۷ هزار بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان‌های فرانسه بستری هستند و بیش از ۳ هزار نفر از آن‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند.

بیش از سه میلیون و ۱۵۰ هزار نفر تاکنون در این کشور به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و از این تعداد ۷۵ هزار ۶۲۰ نفر جان باخته‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آخرین اخبار و اطلاعات کرونا در اروپا؛ از مقررات ورود و خروج‌ مرزی تا تمدید محدودیت‌ها

ایران مسافران ورودی از اروپا را دو هفته قرنطینه می‌کند

وضعیت بهتر کشورهای شرق اروپا در واکسیناسیون کرونا، صربستان بعد از بریتانیا دوم است