Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دکتر فاوچی: زدن دو ماسک روی هم برای جلوگیری از شیوع کرونا خوب است

پیت بودجج و همسرش چستن بودجج در مراسم تحلیف جو بایدن
پیت بودجج و همسرش چستن بودجج در مراسم تحلیف جو بایدن Copyright Carolyn Kaster/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Carolyn Kaster/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از زمان مراسم تحلیف جو بایدن، زدن دو ماسک در ایالات متحده آمریکا رواج پیدا کرده است.

آگهی

آنتونی فاوچی، رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی ایالات متحده آمریکا استفاده از دو ماسک به جای یک ماسک را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مفید دانست.

به گزارش ان‌بی‌سی آقای فاوچی در پاسخ به پرسشی در باره تاثیر زدن دو ماسک در جلوگیری از انتشار ویروس کرونا گفت: «ماسک‌ها پوشش‌های فیزیکی هستند که جلوی انتقال ذرات معلق تنفسی از ناشر به افراد دیگر را می‌گرند. ماسک، جلوی انتقال این ذرات به کاربر را می‌گیرد. به این ترتیب اگر یک لایه پوشش فیزیکی دارید و یک لایه دیگر به آن بیفزایید، این محافظت افزایش می‌یابد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

این پرسش در حالی مطرح می‌شود که به گزارش ان‌بی‌سی، از زمان مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در هفته گذشته زدن دو ماسک در این کشور رواج یافته است. میلیون‌ها ببیننده این مراسم شاهد آن بودند که آماندا گورمن، شاعر و پت بودجج، نامزد وزارت حمل و نقل دولت بایدن یک ماسک جراحی و یک ماسک پارچه ای روی آن زده بودند.

نتایج یک پژوهش در ایالات متحده آمریکا نشانگر تاثیر بیشتر استفاده همزمان از یک ماسک جراحی، به‌عنوان فیلتر و یک ماسک پارچه‌ای برای افزایش حفاظت و ثابت نگاه داشتن ماسک جراحی روی صورت است. روز ۱۵ ژانویه، یک راهنمای عمومی استفاده از ماسک، پوشاندن صورت در مکان‌هایی که حفظ فاصله اجتماعی در آن‌ها ممکن نیست، مانند هواپیما یا فرشگاه‌ها را توصیه کرد.

با این همه، بهترین محافظ استفاده از ماسک‌های سه‌لایه دارای فیلتر (مانند N95 و FFP2) است که پیشاپیش در بایرن آلمان و اتریش اجباری شده است. استفاده از ماسک‌های فیلتردار برای عموم مردم به‌دلیل کمبود و نیاز کادر پزشکی توصیه نمی‌شود وگرنه، این گونه از ماسک‌ها، بهترین محافظان برای جلوگیری از انتقال ذرات تنفسی حاوی ویروس کرونا از بیمار به اشخاص دیگر به شمار می‌روند.

نتایج پژوهش‌ها نشانگر آن است در ماه دسامبر در ایالات متحده آمریکا، ۷۰ درصد شهروندان ماسک می‌زنند. پوشاندن صورت در این کشور از زمان شیوع ویروس کرونا و با توجه به مخالفت‌های ترامپ، عملا به یک مساله سیاسی تبدیل شد. اجباری شدن ماسک در آمریکا در زمره اولین فرمان های اجرایی جوبایدن در اولین روز کاری در کاخ سفید بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج یک تحقیق: ماسک شیوع ویروس کرونا را مهار می‌کند اما ۱۰۰ درصد کارا نیست

پیش‌بینی دینداری جوانان مسیحی ایالات متحده؛ مذهبی‌ترین ایالت آمریکا کدام است؟

شعار «رایش سوم» در ویدیوی حساب کاربری شبکه اجتماعی دونالد ترامپ جنجالی شد