Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پس از ایالت بایرن، اتریش هم استفاده از ماسک FFP2 را اجباری کرد

استفاده از ماسک فیلتردار در اتریش اجباری شد
استفاده از ماسک فیلتردار در اتریش اجباری شد Copyright Ronald Zak/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Ronald Zak/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقام‌های بهداشتی بسیاری از کشورها، ازجمله فرانسه می‌گویند ماسک‌های فیلتردار، تاثیر چندانی در جلوگیری از سرایت ویروس کرونا ندارند.

آگهی

دولت اتریش روز دوشنبه اعلام کرد استفاده از ماسک فیلتردار FFP2 در اماکن و معابر عمومی بسته این کشور اجباری است. 

ماسک FFP2، مانند (N95) نسبت به ماسک‌های جراحی و پارچه‌ای، قابلیت بسیار بیشتری برای جلوگیری از ورود ذرات معلق به دستگاه تنفسی انسان دارد. با این حال از زمان شیوع ویروس کرونا، سازمان جهانی بهداشت و مقام‌های بهداشتی بسیاری از کشورها ازجمله فرانسه اعلام کردند ماسک‌های فیلتردار، تاثیر چندانی در جلوگیری از سرایت ویروس کرونا ندارند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

به‌گفته دولت اتریش استفاده از اینگونه ماسک برای تمام افراد بالای ۱۴ سال در حمل و نقل عمومی، فروشگاه‌ها، دفاتر خدماتی، ادارات و مراکز بهداشتی و درمانی اجباری است. این اجبار تا اطلاع ثانوی برقرار خواهد بود. 

هفته گذشته و همزمان با سیر صعودی شیوع ویروس کرونا، دولت محلی بایرن آلمان استفاده از ماسک FFP2 را در این ایالت اجباری اعلام کرد. همزمان با تشدید شیوع ویروس کرونا در اروپا، بسیاری از کشورها مقررات سختگیرانه خود را افزایش می‌دهند. احتمال تعطیلی گسترده و قرنطینه‌های جدید به‌ویژه در پی جهش ویروس و افزایش موارد ابتلا و مرگ‌ومیر، در بسیاری از کشورهای اروپایی وجود دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کارآمدترین ماسک‌های بهداشتی از کدام جنس تهیه می‌شوند؟

نتیجه یک پژوهش علمی: واکسن کووید تأثیری کوتاه مدت بر عادت ماهیانه زنان دارد

انسان‌ها چگونه بدون واکسن زنده‌ ماندند؟