Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بیش از دو سوم آمریکایی‌ها از برنامه جو بایدن برای مقابله با کرونا حمایت می‌کنند

Joe Biden
Joe Biden Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس نتایج این نظرسنجی، ۵۷ درصد از شرکت کنندگان نسبت به توانایی جو بایدن در متحد کردن آمریکایی‌ها ابراز اطمینان کرده‌اند. در مقابل حدود یک چهارم از پاسخ‌دهندگان، نسبت به توانایی بایدن در این رابطه تردید دارند.

آگهی

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد بیش از دو سوم آمریکایی‌ها از طرح جو بایدن برای کنترل بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ حمایت می‌کنند.

بر طبق این پژوهش که به صورت مشترک از سوی موسسه Ipsos و شبکه خبری ABC انجام و نتایج آن روز یکشنبه ۲۴ ژانویه منتشر شده است، حدود ۶۹ درصد شرکت‌کنندگان اقدامات چند روز ابتدایی دولت جو بایدن برای مقابله با ویروس کرونا را تایید کردند.

از این ۶۹ درصد که با اقدامات بایدن موافق بوده‌اند، ۴۰ درصد جمهوری‌خواه، ۹۷ درصد دموکرات و ۷۰ درصد نیز از نظر سیاسی و حزبی خود را مستقل تعریف می‌کنند.

این در حالیست که بیشترین میزان اعتمادی که دونالد ترامپ در خصوص راهکارهای مقابله با بیماری کووید-۱۹ از مردم به دست آورده بود به ماه مارس مربوط می‌شود که در آن زمان ۵۵ درصد آمریکایی‌ها که تنها ۳۰ درصد آن را دموکرات‌ها شامل می‌شدند از اقدامات دولت ترامپ برای مقابله با ویروس کرونا حمایت می‌کردند.

آقای بایدن بلافاصله پس از تحلیف طی چندین فرمان اجرایی، قوانین و محدودیت‌های تازه‌ای را برای مقابله با ویروس کرونا در ایالات متحده تعیین کرد که از آن جمله می‌توان به اجباری شدن استفاده از ماسک در تمامی ساختمان‌های فدرال در سراسر آمریکا اشاره کرد. ماسک زدن در بسیاری از خطوط هوایی و ریلی این کشور نیز اجباری شد.

جمهوری‌خواهان البته از اقدامات دیگر جو بایدن نظیر پایان دادن به سیاست ممنوعیت سفر برای چند کشور مسلمان، توقف وضعیت اضطراری در مرزهای جنوبی با مکزیک، بازگشت به سازمان جهانی بهداشت همچنین پیمان اقلیمی پاریس کمتر حمایت کرده‌اند.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، ۵۷ درصد از شرکت کنندگان نسبت به توانایی جو بایدن در متحد کردن آمریکایی‌ها ابراز اطمینان کرده‌اند. در مقابل حدود یک چهارم از پاسخ‌دهندگان به این نظرسنجی، نسبت به توانایی بایدن در این رابطه تردید دارند.

۲۲ درصد از کسانی که در این نظرسنجی شرکت ‌کرده‌اند، می‌گویند که به اهداف او در سخنرانی مراسم تحلیف اعتماد زیادی دارند.

گفتنی است نظرسنجی مشترک موسسه Ipsos و شبکه خبری ABC بین روزهای ۲۲ و ۲۳ ژانویه و به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی انجام شده است. برگزار کنندگان این نظرسنجی می‌گویند ضریب خطای این پژٰوهش حدود ۵ درصد تخمین زده می‌شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دستور بایدن برای لغو قرارداد زندان‌های خصوصی آمریکا؛ تلاشی در جهت بهبود عدالت اجتماعی

صعود مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران؛ فوتی‌های کووید-۱۹ در آمریکا از جنگ جهانی دوم بیشتر شد

کنجکاوی‌ برای آگاهی از محتوای نامه ترامپ به بایدن؛ یک نامه جعلی منتشر شد