Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ترامپ بودجهٔ مصوب کنگره برای جبران خسارات کووید را «ننگ‌آور» خواند و آن رد کرد

دونالد ترامپ
دونالد ترامپ Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«در این مصوبه کمک‌هزینه ماهانه هر آمریکایی به‌طرز احمقانه‌ای کم است و کمک‌هزینه فرزندان بیگانگان غیرقانونی بسیار بیشتر از پولی است که آمریکایی‌ها می‌گیرند.»

آگهی

دونالد ترامپ،‌ رئيس جمهوری ایالات متحده بودجهٔ ۹۰۰ میلیارد دلاری را که کنگره آمریکا مقابله با بحران کووید۱۹ تصویب کرده بود امضا نکرد و آن را «افتضاح» خواند.

رئيس جمهوری آمریکا در ویدئویی ۴ دقیقه‌ای که شامگاه سه‌شنبه روی توییتر منتشر شد، با اجرایی شدن این طرح ۵۶۰۰ صفحه‌ای که روز گذشته در کنگره تصویب و برای امضای نهایی به دفتر وی ارسال شده بود به‌سختی مخالفت کرد.

دونالد ترامپ مدعی شد که دموکرات‌ها که اکثریت را در کنگره در اختیار دارند این بودجه را عملا به تعویق انداخته‌اند و از آن برای پیشبردن برنامه سیاسی خود استفاده کرده‌اند. وی افزود که این سند را هیچکس در کنگره نخوانده است چون خیلی طولانی است.

رئیس جمهوری ایالات متحده گفت مبلغ ۶۰۰ دلار کمک‌هزینه مستقیم ماهانه به هر آمریکایی «به‌طرز احمقانه‌ای» کم است و این مبلغ باید ۲۰۰۰ دلار باشد. وی همچنین خواستار آن شد که معافیت‌های مالیاتی شرکت‌های بزرگ همچنان بیشتر شود.

دونالد ترامپ به‌ویژه بر شماری از کمک‌های مالی خارجی که در این لایحه گنجانده شده انگشت گذاشت و با انتقاد از کمک به کشورهایی نظیر برمه (۱۳۴ میلیون دلار) و کامبوج (۸۵/۵ میلیون دلار)، مصر (۱/۳ میلیارد دلار) پاکستان (۲۵ میلیون دلار برای دموکراسی و برابری جنسیتی) گفت که کمک‌هزینهٔ زندگی برای «فرزندان بیگانگان غیرقانونی» در آمریکا (۱۸۰۰ دلار در ماه) بسیار بیشتر کمک‌هزینه‌ای است که خود آمریکایی‌ها می‌گیرند وهمچنین افزود که کسب‌وکارهای کوچک و متوسط نظیر رستوران‌ها کمک دولتی چندانی دریافت نکرده‌اند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رئیس جمهوری ایالات متحده، در پایان خواستار تصحیح لایحه بودجهٔ جبران خسارات کووید شد و افزود که کنگره ‌باید «برای من یا دولت بعدی، مصوبهٔ مناسبی برای جبران خسارات کووید بفرستد و آن دولت شاید من باشم و (آن وقت) ما این کار را به انجام خواهیم رساند.»

در لایحهٔ مقابله با پیامدهای بحران کووید۱۹، که روز گذشته با رأی قاطع اکثریت دو حزب در کنگرهٔ ایالات متحده تصویب شد، کمک‌هزینه‌ای ۹۰۰ میلیارد دلاری در دو حوزهٔ «مقابله با بحران ویروس کرونا» و «کمک اقتصادی به افراد و شرکت‌ها» در نظر گرفته شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

احتمال تعطیل شدن دولت آمریکا در صورت امتناع ترامپ از امضای بودجه مقابله با کرونا

«افق اروپا»؛ اختصاص بودجه ۹۵.۵ میلیارد یورویی از سوی اتحادیه اروپا برای پژوهش و نوآوری

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود