مرگ ۳۸۶ نفر دیگر در ایران؛ ستاد مقابله با کرونا: محدودیت‌ها بیشتر می‌شود

اعلام محدودیت‌های جدید در ایران
اعلام محدودیت‌های جدید در ایران Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران گفت که محدودیت‌هایی در ۸۹ شهرستانی که در وضعیت بحرانی شیوع ویروس کرونا هستند اعمال می‌شود.

آگهی

علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران گفت که محدودیت‌هایی در ۸۹ شهرستانی که در وضعیت بحرانی شیوع ویروس کرونا هستند اعمال می‌شود.

وی افزود: «هفته گذشته ۴۳ شهرستان در وضعیت بحرانی بودند که در گروه های شغلی دو، سه و چهار محدودیت ایجاد شده بود. این محدودیت‌ها به مدت یک هفته دیگر در این شهرستان‌ها تمدید شد. مقررات سخت‌گیرانه‌ای در ۴۶ شهرستان جدید به علاوه‌ ۴۳ شهرستان هفته قبل قرار است اعمال شود که در گروه‌های شغلی ۲و ۳ و ۴ خواهد بود.»

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: «محدودیت‌های شغلی جدید در مشاغل گروه سه و چهار در مرکز ۲۵ استان اعمال می‌شود. گروه سه مشاغل شامل عدم فعالیت در دانشگاه‌ها، مدارس، زبان‌سراها، آموزشگاه‌ها، کتابخانه‌ها، سینما، تئاتر، موزه، آرایشگاه، مساجد، مصلی، آزمون‌های حضوری و... می‌شود. در گروه چهار نیز فعالیت باشگاه‌ها، کافه‌ها، قهوه‌خانه ها ممنوع اعلام می‌شود. این محدودیت‌ها از روز چهارشنبه به مدت ۱۰ روز اعمال می‌شود و قابل تمدید خواهد بود.»

وی افزود: «در استان‌های البرز، خراسان رضوی، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، فارس، قم، مرکزی، خوزستان، اصفهان، اردبیل، کرمانشاه، خراسان شمالی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، بوشهر، هرمزگان، یزد، ایلام، همدان، زنجان، تهران، کردستان، سمنان و کرمان به مدت ۱۰ روز از روز چهارشنبه باید محدودیت‌های اعلام شده، اعمال شود.»

آخرین آمار ابتلاها و فوتی‌ها در اثر کرونا در ایران

سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران در گزارش روزانه خود گفت: «از دیروز تا امروز ۱۰ آبان و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۷۸۲۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۲۴۱۷ نفر از آنها بستری شدند.»

وی افزود: «مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶۱۲ هزار و ۷۷۲ نفر رسید.» به گفته وی، در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۸۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۴ هزار و ۸۶۴ نفر رسید.

ایران جزء ۱۰ کشوری است که بیشترین مرگ و میر ناشی از کرونا را ثبت کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیداد کرونا؛‌ فعالیت برخی مشاغل در ۴۳ شهر ایران ممنوع می‌شود

نتیجه یک پژوهش علمی: واکسن کووید تأثیری کوتاه مدت بر عادت ماهیانه زنان دارد

انسان‌ها چگونه بدون واکسن زنده‌ ماندند؟