Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نزدیک سیصد نفر دیگر در ایران طی ۲۴ ساعت گذشته قربانی کرونا شدند

AP Photo
AP Photo Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طبق اعلام وزارت بهداشت ایران، آمار رسمی ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در کشور به ۵۶۸ هزار و ۸۹۶ نفر رسید.

آگهی

با جان باختن ۲۹۶ بیمار جدید، تعداد کسانی که در ایران در اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند به ۳۲ هزار و ۶۱۶ نفر رسید. 

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز یکشنبه ۴ آبان با اعلام این مطلب اظهار داشت که در ۲۴ ساعت اخیر ۶ هزار و ۱۹۱ نفر جدید به ویروس کرونا آلوده شده و از این تعداد ۲ هزار و ۴۱ نفر در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بستری شده‌اند. 

بر این اساس تعداد کل کسانی که در ایران به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند به ۵۶۷ هزار و ۸۹۶ نفر رسید. 

در عین حال سخنگوی وزارت بهداشت ایران از مردم خواست با رعایت نکات بهداشت عمومی از شیوع بیشتر این ویروس پیشگیری کنند. او همچنین افزود که ۲۷ استان در وضعیت قرمز و ۴ استان نیز در وضعیت نارنجی و زرد کرونایی قرار دارند. 

خانم لاری در بخش دیگری از صحبت‌های خود اعلام کرد برای کاهش آمار شیوع ویروس کرونا تصمیم گرفته شد ۵۰ درصد دستگاه‌های دولتی در مشاغل مختلف در شهر تهران به صورت دورکار به فعالیت خود ادامه دهند. 

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد مشاغل گروه سه و چهار و همچنین دورکاری ۵۰ درصدی دستگاه های دولتی و اجرایی تنها محدودیت های اعمال شده در شهر تهران خواهد بود.

در همین رابطه علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا درتهران با اشاره به ضرورت شکل‌گیری آرایش نوین جنگی در برابر ویروس کرونا، اظهار داشت: «دستگاه‌های مشارکت کننده باید با مشارکت حداکثری در کنار یکدیگر با فعالیت جهادی در جهت مقابله با ویروس کرونا گام بردارند.» 

ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت ایران نیز بر لزوم قرنطینه افرادی که با بیماران مبتلا به کرونا «تماس نزدیک» داشته‌اند تاکید کرد. آقای حریرچی، روز یکشنبه ۴ آبان در گفتگو با رسانه‌های ایران همچنین افزود: «فردی که با بیماران مبتلا به کرونا در «تماس نزدیک» باشد، بلافاصله بعد از تماس باید قرنطینه شود. این افراد با جواب منفی یا مثبت تست مولکولی و حتی بدون تست حتما باید برای دو هفته قرنطینه باشند.»

معاون وزیر بهداشت ایران همچنین افزود: «این قرنطینه تاثیر بسیار مهمی در کاهش شیوع این ویروس ایفا می‌کند و در نتیجه تاثیرات اقتصادی و اجتماعی پررنگی به همراه خواهد داشت.»

روز گذشته، شنبه سوم آبان رهبر ایران بر لزوم پیروی از برنامه‌ها و تشخیص‌های وزارت بهداشت ایران برای مقابله با ویروس کرونا سخن گفته بود. آقای خامنه‌ای در دیدار با مسئولان دولتی تاکید کرده بود باید تمام افراد و دستگاه‌ها نظرات تخصصی وزارت بهداشت در این خصوص رعایت کنند.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمار فوتی‌های روزانه کرونا در ایران به رقم بی‌سابقه ۴۱۵ نفر رسید

جولان کرونا در اروپا؛ تدابیر، محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های دولت‌ها چیست؟

نتیجه یک پژوهش علمی: واکسن کووید تأثیری کوتاه مدت بر عادت ماهیانه زنان دارد