کرونا در ایران ۳۲۲ قربانی جدید گرفت؛ «واکسن ایرانی کرونا در راه است»

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
AP photo
AP photo   -   کپی رایت  AP photo

سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز سه‌شنبه ۲۹ مهر ماه، اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۳۲۲ نفر دیگر در اثر بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. 

خانم لاری همچنین اعلام کرد ۵ هزار و ۳۹ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی و به ثبت رسیده‌اند. بر این اساس تعداد کل مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در ایران به ۵۳۹ هزار و ۶۷۰ نفر افزایش یافت.

همچنین با افزوده شدن ۳۲۲ مرگ جدید، تعداد کل کسانی که در اثر ویروس کرونا در ایران جان باخته‌اند به بیش از ۳۱ هزار نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران از مردم خواست تا با رعایت نکات بهداشتی از شیوع بیشتر بیماری کووید-۱۹ جلوگیری کنند. وی در ادامه تاکید کرد که ۲۷ استان در وضعیت قرمز و سه استان هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار کرونایی قرار دارند.

واکسن ایرانی

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران نیز روز دوشنبه اعلام کرد که واکسن ایرانی کرونا مراحل آزمایش حیوانی را با موفقیت پشت سر گذاشته و از اواسط آبان ماه وارد مرحله آزمایش انسانی خواهد شد.

آقای نمکی در گفتگو با خبرنگار ایسنا تاکید کرد مراحل آزمایش انسانی واکسن کرونا با چهار یا پنج گروه در کشور در حال پیگیری است و از این تعداد دو یا سه گروه پیشرفت خوبی داشته‌اند.

وزیر بهداشت ایران همچنین تاکید کرد که مراحل پیشرفت ساخت واکسن ایرانی کرونا «طبق استانداردهای سازمان جهانی بهداشت» طی می‌شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید