Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

شرکت داروسازی فایزر به دنبال تایید واکسن کرونا تا ۵ هفته دیگر است

آزمایش واکسن شرکت فایزر
آزمایش واکسن شرکت فایزر Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آلبرت بورلا، مدیرعامل شرکت داروسازی فایزر در ایالات متحده روز جمعه ۱۶ اکتبر (۲۵ مهر) اعلام کرد که این شرکت قصد دارد مجوز واکسن کووید-۱۹ را در هفته سوم نوامبر (اوایل آذر) از مقام‌های آمریکایی دریافت کند.

آگهی

آلبرت بورلا، مدیرعامل شرکت داروسازی فایزر در ایالات متحده روز جمعه ۱۶ اکتبر (۲۵ مهر) اعلام کرد که این شرکت قصد دارد مجوز واکسن کووید-۱۹ را در هفته سوم نوامبر (اوایل آذر) از مقام‌های آمریکایی دریافت کند.

وی در نامه‌ای که در سایت این شرکت منتشر شده تصریح کرده است: «با فرض مثبت بودن داده‌ها، اندکی پس از عبور از نقطه عطف ایمنی، فایزر برای دریافت مجوز استفاده اضطراری در ایالات متحده آمریکا درخواست خود را ارائه می‌کند.»

بنابراین در صورت قطعی‌ شدن نتیجه آزمایش‌های بالینی در حال انجام و تایید توزیع آن از سوی سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا، این کشور می‌تواند تا پایان سال دو واکسن آماده برای بیماران مبتلا به کووید-۱۹ داشته باشد چراکه شرکت داروسازی مدرنا نیز برای توزیع واکسن کرونا در ماه نوامبر یعنی پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام آمادگی کرده است.

پیش از این دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفته بود که ممکن است قبل از انتخابات سه نوامبر، یک واکسن کووید-۱۹ در دسترس عموم قرار گیرد.

شرکت فایزر از دستورالعمل‌های سازمان غذا و داروی آمریکا پیروی کرده که هفته گذشته به تولیدکنندگان واکسن دستور داده تا دو ماه از تزریق دومین دوز واکسن به داوطلبان در آزمایش بالینی مرحله آخر صبر کنند تا در این فرصت عوارض جانبی احتمالی آن قابل بررسی باشد.

مدیرعامل فایزر که در راه تولید واکسن با شرکت آلمانی بیون‌تک، مشارکت دارد تاکید کرد که این شرکت می‌تواند تا پایان ماه اکتبر از موثر بودن واکسن آگاه شود.

برای جلب اعتماد عمومی و رفع بسیاری از سردرگمی‌ها، معتقدم که برای مردم ضروری است از جدول زمانی پیش‌بینی شده ما مطلع شوند.
آلبرت بورلا
مدیرعامل شرکت داروسازی فایزر

وی در عین حال افزود: «برای جلب اعتماد عمومی و رفع بسیاری از سردرگمی‌ها، معتقدم که برای مردم ضروری است که از جدول زمانی پیش‌بینی شده ما مطلع شوند.»

وی متعهد شد که هرچه سریعتر، تجزیه و تحلیل کاملی از نتایج واکسن این شرکت، چه مثبت چه منفی را منتشر کنند.

شرکت فایزر یکی از بزرگترین شرکت‌های داروسازی دنیا است.

سه شرط سازمان غذا و داروی آمریکا برای تایید واکسن کرونا

اما سازمان غذا و داروی آمریکا در تایید مجوز واکسن سه شرط را تعیین کرده است: آیا واکسن موثر است؟ آیا مطمئن است؟ و آیا شرکت داروساز توانایی تولید آن‌ را در مقیاس وسیع دارد؟

شرکت فایزر می‌گوید که برای برآورده کردن هر سه شرط در هفته سوم نوامبر یعنی یک ماه دیگر آمادگی خواهد داشت.

این تقریبا همان تاریخی است که هفته گذشته شرکت داروسازی مدرنا برای تولید واکسن خود به آن اشاره کرده بود.

این دو شرکت داروسازی با بودجه دولت ایالات متحده فاز سوم آزمایش‌های بالینی خود را در اواخر ماه ژوئیه همزمان با یکدیگر آغاز کرده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ونزوئلا تا ۲ ماه دیگر واکسیناسیون کرونا با واکسن‌های ساخت چین و روسیه را آغاز می‌کند

کرونا در ایران ۳۲۲ قربانی جدید گرفت؛ «واکسن ایرانی کرونا در راه است»

چرا مردم در فصل زمستان بیشتر سرما می‌خورند؟