ونزوئلا تا ۲ ماه دیگر واکسیناسیون کرونا با واکسن‌های ساخت چین و روسیه را آغاز می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
کرونا در ونزوئلا
کرونا در ونزوئلا   -   کپی رایت  AP Photo

دولت ونزوئلا می‌گوید کارزار واکسیناسیون گسترده بر ضد ویروس کرونا را تا دو ماه دیگر آغاز خواهد کرد.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا روز سه‌شنبه با اعلام این مطلب یادآور شد که کارزار عمومی برای واکسینه کردن افراد بر ضد ویروس کرونا با واکسن‌های روس و چینی دسامبر تا ژانویه آینده برپا خواهد شد.

آقای مادرور در جریان یک نطق تلویزیونی خطاب به شهروندان کشورش تصریح کرد افرادی که از دیگر بیماری‌ها رنج می‌برند به همراه بزرگسالان و اقشار خاصی از جامعه چون معلمان، پزشکان و کادر درمانی و پرستاری بیمارستان‌ها در اولویت واکسینه شدن قرار دادند.

رئیس جمهوری ونزوئلا در ادامه تاکید کرد که کارزار واکسیناسیون همگانی بر ضد ویروس کرونا پس از آن به کل جمعیت گسترش خواهد یافت و همه شهروندان این کشور واکسینه خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ونزوئلا اوایل ماه جاری میلادی محموله‌ای از واکسن روسی «اسپوتنیک ۵» Sputnik V را برای انجام آزمایش‌های بالینی نزد حدود ۲ هزار داوطلب از جمله نیکولاس ارنستو مادورو گوئِرا، تنها پسر رئیس جمهوری این کشور دریافت کرده بود.

این آزمایش‌ها که هنوز تاریخ دقیق آن از سوی دولت ونزوئلا مشخص نشده قرار است تا پایان ماه جاری میلادی نزد افراد داوطلب انجام شود.

کاراکاس همچنین مدعی است که ونزوئلا هم اکنون یک روند پایدار در کاهش شمار موارد ابتلا به بیماری کووید۱۹ را تجریه می‌کند.

این کشور ۳۰ میلیون نفری تا کنون ۸۷ هزار و ۶۴۴ مورد ابتلا به بیماری کووید۱۹ را شناسایی و ثبت کرده و بر اساس آمار رسمی منتشر شده ۷۴۷ نفر از شهروندانش نیز از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

این در حالیست که سازمان دیده‌بان حقوق بشر آمار ارائه شده از سوی دولت ونزوئلا در خصوص وضعیت شیوع بیماری کووید۱۹ در این کشور را غیرواقعی می‌داند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید