ونزوئلا تا ۲ ماه دیگر واکسیناسیون کرونا با واکسن‌های ساخت چین و روسیه را آغاز می‌کند

کرونا در ونزوئلا
کرونا در ونزوئلا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ونزوئلا اوایل ماه جاری میلادی محموله‌ای از واکسن روسی «اسپوتنیک ۵» را برای انجام آزمایش‌های بالینی نزد حدود ۲ هزار داوطلب از جمله نیکولاس ارنستو مادورو گوئِرا، تنها پسر رئیس جمهوری این کشور دریافت کرده بود.

آگهی

دولت ونزوئلا می‌گوید کارزار واکسیناسیون گسترده بر ضد ویروس کرونا را تا دو ماه دیگر آغاز خواهد کرد.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا روز سه‌شنبه با اعلام این مطلب یادآور شد که کارزار عمومی برای واکسینه کردن افراد بر ضد ویروس کرونا با واکسن‌های روس و چینی دسامبر تا ژانویه آینده برپا خواهد شد.

آقای مادرور در جریان یک نطق تلویزیونی خطاب به شهروندان کشورش تصریح کرد افرادی که از دیگر بیماری‌ها رنج می‌برند به همراه بزرگسالان و اقشار خاصی از جامعه چون معلمان، پزشکان و کادر درمانی و پرستاری بیمارستان‌ها در اولویت واکسینه شدن قرار دادند.

رئیس جمهوری ونزوئلا در ادامه تاکید کرد که کارزار واکسیناسیون همگانی بر ضد ویروس کرونا پس از آن به کل جمعیت گسترش خواهد یافت و همه شهروندان این کشور واکسینه خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ونزوئلا اوایل ماه جاری میلادی محموله‌ای از واکسن روسی «اسپوتنیک ۵» Sputnik V را برای انجام آزمایش‌های بالینی نزد حدود ۲ هزار داوطلب از جمله نیکولاس ارنستو مادورو گوئِرا، تنها پسر رئیس جمهوری این کشور دریافت کرده بود.

این آزمایش‌ها که هنوز تاریخ دقیق آن از سوی دولت ونزوئلا مشخص نشده قرار است تا پایان ماه جاری میلادی نزد افراد داوطلب انجام شود.

کاراکاس همچنین مدعی است که ونزوئلا هم اکنون یک روند پایدار در کاهش شمار موارد ابتلا به بیماری کووید۱۹ را تجریه می‌کند.

این کشور ۳۰ میلیون نفری تا کنون ۸۷ هزار و ۶۴۴ مورد ابتلا به بیماری کووید۱۹ را شناسایی و ثبت کرده و بر اساس آمار رسمی منتشر شده ۷۴۷ نفر از شهروندانش نیز از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

این در حالیست که سازمان دیده‌بان حقوق بشر آمار ارائه شده از سوی دولت ونزوئلا در خصوص وضعیت شیوع بیماری کووید۱۹ در این کشور را غیرواقعی می‌داند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مشکل تامین واکسن کرونا در ونزوئلا؛ بازار سیاه و سفر به خارج برای واکسیناسیون داغ شد

واکسن بایون‌تک/فایزر آماده توزیع می‌شود؛ اتحادیه اروپا ماه دسامبر برای عرضه تجاری چراغ سبز می‌دهد

شرکت داروسازی فایزر به دنبال تایید واکسن کرونا تا ۵ هفته دیگر است