Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جولان کرونا در اروپا؛ تدابیر، محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های دولت‌ها چیست؟

یکی از خیابان‌های بارسلون پس از اجرای مقررات منع تردد شبانه
یکی از خیابان‌های بارسلون پس از اجرای مقررات منع تردد شبانه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایرلند روز پنجشنبه گذشته به اولین کشور اروپایی تبدیل شد که برای دومین بار قرنطینه سراسری را برای جلوگیری از شیوع بیماری «کووید ۱۹» به اجرا می‌گذارد.

آگهی

بسیاری از کشورهای اروپایی طی روزهای گذشته همزمان با افزایش موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا محدودیت هایی را برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس وضع کرده اند.

این محدودیت ها در حالی به اجرا در آمده که سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که روز شنبه برای سومین روز پیاپی رکورد موارد جدید ثبت ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در سطح جهان شکسته شد. تاکنون بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در سرار جهان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا جان خود را از دست داده اند.

از سوی دیگر مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری از بیماری ها هشدار داده است که موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا در میان سالمندان اروپایی بار دیگر رو به افزایش است. افراد بالای ۶۵ سال از جمله گروه هایی هستند که خطر ابتلای آنها به نوع حاد «کووید ۱۹» زیاد است.

در حالی که ایرلند روز پنجشنبه گذشته به اولین کشور اروپایی تبدیل شد که برای دومین بار قرنطینه سراسری را برای جلوگیری از شیوع بیماری «کووید ۱۹» به اجرا می گذارد، اما به نظر می رسد مقامات دیگر کشورهای اروپایی هنوز امیدوارند تا بتوانند با اتخاذ تدابیری همچون منع رفت و آمد شبانه از قرنطینه سراسری دوباره جلوگیری کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اسپانیا؛ منع تردد شبانه در سراسر کشور

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا به دلیل شیوع گسترده ویروس جدید کرونا در سراسر این کشور از نظر بهداشتی وضعیت اضطراری اعلام کرده است. شرایط اضطراری قرار است بیش از شش هفته ادامه یابد. دولت اسپانیا همچنین منع مقررات رفت و آمد شبانه در سراسر این کشور به استثنای جزایر قناری را به اجرا گذاشته است. مقررات منع رفت و آمد شبانه در اسپانیا هر شب از ساعت ۲۳ تا شش صبح اجرا خواهد شد.

AP Photo
شیوع ویروس کرونا در اسپانیاAP Photo

رکورد مبتلایان در فرانسه؛ دو گزینه پیش روی دولت چیست؟

رکورد تعداد مبتلایان جدید به بیماری «کووید ۱۹» در فرانسه روز یکشنبه بار دیگر شکسته شد. به گفته مقامات فرانسه بیش از ۵۲ هزار از مبتلایان به ویروس جدید کرونا در این کشور طی ۲۴ ساعت شناسایی شدند. این در حالی است که مقررات منع رفت و آمد شبانه از حدود ۱۰ روز پیش در هشت کلانشهر فرانسه و همچنین منطقه «ایل دو فرانس» که شامل پاریس و حومه این شهر نیز می شود به اجرا در آمده است.

ممنوعیت تردد شبانه از روز شنبه به بسیاری دیگر از مناطق و شهرهای فرانسه گسترش یافت. با این وجود ژان فرانسوا دلفرسی، رئیس شورای علمی که به دولت فرانسه در زمینه مدیریت بحران شیوع کرونا مشاوره می دهد روز دوشنبه خواستار وضع محدودیت های بیشتر در این کشور شد. وی افزود که دو گزینه «گسترش مقررات منع رفت و آمد و سپس بررسی اجرای قرنطینه پس از دو هفته» و «اجرای قرنطینه سراسری از همین حالا» پیش روی دولت فرانسه قرار دارد.

مقررات منع تردد شبانه در برخی از مناطق فرانسه هم اکنون از ساعت ۲۱ تا شش صبح به اجرا در می آید.

بریتانیا؛ اجرای محدودیت‌ها در منچستر و لیورپول

مقامات بریتانیا برخی مناطق این کشور از جمله شهرهای منچستر و لیورپول را در وضعیت هشدار حداکثری از نظر شیوع ویروس کرونا طبقه بندی کرده اند. ساکنان این مناطق باید معاشرت های خود را به شدت محدود کنند. میکده های این مناطق نیز تنها اجازه فعالیت به عنوان رستوران را خواهند داشت. این مراکز تنها همراه با غذا اجازه دارند که به مشتریان نوشیدنی الکلی عرضه کنند.

مراسم ازدواج و ترحیم در این مناطق تنها با حضور به ترتیب ۱۵ و ۳۰ نفر می تواند برگزار شود.

ایتالیا؛ از منع تردد شبانه در ۳ منطقه تا تعطیلی برخی مراکز

دولت ایتالیا همزمان با افزایش موارد ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در این کشور تصمیم گرفت که محدودیت های جدیدی را وضع کند. در سه منطقه ایتالیا (لاتزیو، لمباردی و ناپل) مقررات منع رفت و آمد شبانه به اجرا در آمده است. با این حال بنا به تصمیم دولت جوزپه کنته، نخست وزیر ایتالیا از روز دوشنبه استخرها، باشگاه های ورزشی، سالن های سینما و تئاتر در این کشور تعطیل می شوند. بارها و رستوران ها نیز از ساعت شش بعد از ظهر باید فعالیت خود را متوقف کنند. با این حال فروشگاه ها و مغازه ها می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

بسیاری از دانش آموزان ایتالیایی نیز از روز دوشنبه باید آموزش از راه دور را تجربه کنند.

بلژیک؛ تشدید محدودیت‌ها در بروکسل

مقامات بلژیک ساعت منع تردد شبانه در بروکسل، پایتخت این کشور را گسترش داده اند. به این ترتیب ساکنان بروکسل اکنون از ساعت ۲۲ اجازه خروج از منازل خود را ندارند. بنا به دستور مقامات بلژیک مغازه ها و فروشگاه های بروکسل از ساعت ۲۰ تعطیل می شوند. فعالیت های فرهنگی و ورزشی در پایتخت نیز لغو شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نزدیک سیصد نفر دیگر در ایران طی ۲۴ ساعت گذشته قربانی کرونا شدند

چرا منتقدان مقررات کرونایی به کتاب ۱۹۸۴ جورج اورول استناد می‌کنند؟

پلیس اسپانیا یک شبکه خرید اجزای پهپادهای انتحاری مرتبط با حزب‌الله را متلاشی کرد