Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

آخرین آمار کرونا در ایران و افغانستان؛ روحانی: محدودیت‌ها ممکن است باز گردند

AP Photo
AP Photo Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طبق اعلام وزارت بهداشت ایران با فوت ۷۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۸ هزار و ۷۳۰ نفر رسید.

آگهی

رئيس جمهوری ایران همزمان با برهه‌ای که در آن کشورهای اروپایی خود را برای پایان دادن به محدودیت‌های سراسری کرونا آماده می‌کنند، از احتمال بازگشت تمام محدودیت‌ها در کشور خبر داد.

حسن روحانی، رئيس جمهوری اسلامی ایران روز شنبه ۲۴ خرداد با ابراز نگرانی از عدم رعایت نکات بهداشتی از سوی مردم اظهار داشت: «اگر همکاری مردم نباشد و سلامت مردم به خطر بیفتد مجبوریم همه محدودیتها را بازگردانیم.»

این در حالیست که طبق اعلام آمار وزارت بهداشت ایران در روز شنبه ۲۴ خرداد، با فوت ۷۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۸ هزار و ۷۳۰ نفر رسید.

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران در خصوص آخرین وضعیت مبتلایان به ویروس کرونا گفت: «دو هزار و ۴۱۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده‌اند. از بین مبتلایان جدید،۷۱۴ نفر مورد بستری و ۱۶۹۶ نفر موارد سرپایی یا در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور به ۱۸۴ هزار و ۹۵۵ نفر رسید.»

حسن روحانی، روز شنبه با اشاره به اینکه گزارش‌های نگران کننده‌ای در خصوص عدم رعایت نکات بهداشتی از سوی مردم به دست او رسیده گفت: «رعایت مردم در اردیبهشت‌ماه نسبت به این اپیدمی تا ۸۰ درصد مطلوب بوده است و اما در اواسط خرداد این مراعات‌ها به ۲۰ درصد رسیده است که می‌تواند برای ما نگرانی به وجود آورد و مردم باید این مراقبت را انجام دهند تا بتوانیم از این مرحله به خوبی عبور کنیم.»

رئيس جمهوری ایران همچنین به احتمال بازگشت تمام محدودیت‌ها اشاره کرد و افزود: «همه گشایش‌ها و موارد جدید بازگشایی مشروط به آن است که باهم همکاری کنیم. اگر همکاری نباشد، مجبوریم همه محدودیت‌ها را بازگردانیم. اگر سلامت مردم در شهر یا استانی به خطر بیفتد، مجبوریم محدودیت‌ها را مجددا اعمال کنیم.»

ویروس کرونا در افغانستان

در کشور افغانستان با اعلام وزارت صحت عامه این کشور، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به ۲۴ هزار و ۱۰۱ نفر رسید. بر اساس اعلام این وزارتخانه در ۲۴ ساعت گذشته ۵ نفر دیگر در اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند تا تعداد کل قربانیان کرونا در افغانستان به ۴۵۱ نفر برسد.

همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۴۵ نمونه مثبت ویروس کرونا در افغانستان به ثبت رسیده است. بر این اساس در ۲۴ ساعت گذشته ولایت کابل با ثبت ۲۵۳ مورد و بلخ با ۷۳ مورد مثبت، بدترین وضعیت از نظر ابتلا به ویروس کرونا را داشته‌اند.

تاکنون بیش از ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این تعداد، کووید-۱۹ به زندگی حدود ۴۳۰ هزار انسان پایان داده است. نزدیک به ۴ میلیون نفر نیز از چنگال این ویروس مرگبار رهایی یافته‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هلال احمر افغانستان: با افزایش مبتلایان کرونا کشور در آستانه فاجعه است

بازگشایی یک کارگاه قدیمی تولید اکسیژن در کابل برای کمک به بیماران کرونا

درخواست روحانی همزمان با افزایش مبتلایان به کرونا: عروسی و عزا را کنار بگذارید