Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

درخواست روحانی همزمان با افزایش مبتلایان به کرونا: عروسی و عزا را کنار بگذارید

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران
حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئيس‌جمهوری ایران می‌گوید: «زمانی این امید در جامعه بود که با رسیدن به فصل گرما این ویروس از بین خواهد رفت و یا شایع شده بود که این ویروس خود به خود ضعیف خواهد شد اما این ویروس با وجود گرما نیز از بین نرفت و از لحاظ علمی این مطالب به اثبات نرسید.»

آگهی

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران همزمان با افزایش مجدد شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در این کشور از مردم خواست از برگزاری «اجتماعات مانند عروسی، عزا و تجمع‌ های طایفه ‌ای و قبیله ‌ای» خودداری کنند.

این درخواست حسن روحانی در حالی روز شنبه در جلسه «ستاد ملی مبارزه با کرونا» مطرح شد که سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران در گزارش خود به این ستاد از افزایش شیوع و ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در منطقه ای خاص به دلیل برگزاری یک مراسم عروسی سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری های ایران رئیس جمهوری این کشور گفت: «مردم باید توجه داشته باشند آنچه برای آینده مدنظر قرار می‌دهند نباید محدود به یک هفته یا یک ماه باشد بلکه باید برای چند ماه و حداقل تا پایان سال مراقبت‌ها ادامه داشته باشد و این می‌بایست مبنای جامعه و فعالیت‌های اجتماعی باشد.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی افزود: «زمانی این امید در جامعه بود که با رسیدن به فصل گرما این ویروس از بین خواهد رفت و یا شایع شده بود که این ویروس خود به خود ضعیف خواهد شد اما این ویروس با وجود گرما نیز از بین نرفت و از لحاظ علمی این مطالب به اثبات نرسید.»

او در عین حال اجرای قرنطینه و تعطیلی فعالیت های اجتماعی و اقتصادی در کشور را رد کرد. به گفته رئیس جمهوری ایران «ضد انقلاب» برای تعطیلی فعالیت ها به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا تبلیغ می کند. وی تاکید کرد که «چاره ای» جز ادامه فعالیت کسب و کارها و تولید و انجام رفت و آمد مردم همزمان با مبارزه با شیوع ویروس وجود ندارد.

AP Photo
یکی از بیماران مبتلا به «کووید ۱۹» در ایرانAP Photo

شناسایی بیش از ۲۲۰۰ بیمار جدید مبتلا به «کووید ۱۹» طی ۲۴ ساعت

از سوی دیگر کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز شنبه اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۶۹ بیمار مبتلا به ویروس جدید کرونا شناسایی شده اند. به این ترتیب شمار مبتلایان به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در ایران به ۱۶۹ هزار و ۴۲۵ نفر رسید.

آمار روز شنبه،‌ کاهش چشمگیر مبتلایان جدید را نسبت به روزهای پایانی هفته گذشته نشان می‌دهد. 

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران ۷۵ بیمار مبتلا به نوع جدید ویروس کرونا نیز طی شبانه روز گذشته جان خود را از دست داده اند. در نتیجه بنا به آمار رسمی شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به این ویروس در ایران به ۸۲۰۹ نفر رسیده است.

کیانوش جهانپور تاکید کرد که وضعیت استان خوزستان از نظر شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» همچنان «قرمز» است. به گفته وی استان‌های هرمزگان و کرمانشاه نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آخرین آمار کرونا در ایران و افغانستان؛ روحانی: محدودیت‌ها ممکن است باز گردند

مقاله مربوط به تأثیر منفی هیدروکسی کلروکین بر بیماران کرونایی حذف شد

کرونا در جهان؛ ۸ هزار جان باخته در ایران و رکورد قربانیان روزانه در افغانستان