وزارت بهداشت:‌ خوزستان از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز است

Access to the comments نظرها
نگارش از نیما قدکپور
اقامه نماز با ماسک در عصر کرونا
اقامه نماز با ماسک در عصر کرونا   -   کپی رایت  Ebrahim Noroozi/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران جمعه، ۹ خرداد، به رسانه ها گفت در طول شبانه روز گذشته ۵۰ نفر در اثر بیماری کووید-۱۹ جان باخته‌اند.

مسئول ستاد مبارزه با ویروس کرونا در ایران تاکید کرد بعد از چندین هفته، در ۱۵ استان کشور هیچ گزارشی از فوت ناشی از کووید-۱۹ گزارش نشده و در ۵ استان هم تنها یک مورد مرگ کرونایی گزارش شده است.

به گفته این مقام وزارت بهداشت تعداد مبتلایان جدید کشور که ثبت شده‌اند‌ ۲۸۱۹ نفر است. در میان آنها بیش از ۵۰۰ نفر در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند. کیانوش جهانپور گفت:‌ «تاکنون ۱۱۴۹۳۱ نفر از بیمارانی که کووید-۱۹ آنها قطعی تشخیص داده شده بهبود یافته‌اند. قربانیان بیماری کووید-۱۹ در مجموع ۷۶۷۷ نفر گزارش می‌شود.»

جهانپور تاکید کرد که وضعیت استان خوزستان از نظر گستردگی شیوع ویروس کرونا همچنان قرمز است. خراسان، آذربایجان شرقی و غربی، لرستان، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان و مازندران نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

آمار مبتلایان ثبت شده به ویروس کرونا در جهان به شش میلیون نفر نزدیک می‌شود این ویروس تاکنون جان بیش ۳۶۰ هزار نفر در جهان را گرفته است. کمتر از یک سوم قربانیان را شهروندان ایالات متحده تشکیل می‌دهند.