Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مشاور وزارت بهداشت: الکل متانول در خوزستان و فارس بیشتر از کرونا می‌کشد

Iran Nostalgic Alcohol Photo Essay
Iran Nostalgic Alcohol Photo Essay Copyright Kamran Jebreili/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Kamran Jebreili/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مشاور وزارت بهداشت ایران به خبرگزاری اسوشیتدپرس خبر داده که ۴۸۰ نفر از شهروندان ایرانی به دلیل مصرف الکل متانول فوت کرده‌اند. او همچنین گفته که در برخی استان‌ها از جمله خوزستان و فارس آمار مرگ و میر در اثر ابتلا به الکل از آمار مرگ و میر ابتلا به کرونا پیشی گرفته است.

آگهی

مشاورعلمی وزارت بهداشت ایران می‌گوید ۴۸۰ نفر در ایران به دلیل مصرف الکل متانول درگذشته‌اند و ۲ هزار و ۸۵۰ نفر نیز مسموم شده‌اند. به گفته حسین حسنیان در برخی استان‌ها از جمله خوزستان و فارس آمار مرگ و میر در اثر مصرف این الکل از آمار مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس‌کرونا پیشی گرفته است.

حسین حسنیان، مشاور علمی وزارت بهداشت ایران در گفتگویی با خبرگزاری اسوشیتدپرس افزود: «در خیلی از کشورهای اسلامی از جمله ایران شرب مسکرات خلاف قانون است. بنابراین فرآورده قانونی به نام مسکرات در بازار وجود ندارد. به همین خاطر افراد برای تهیه مسکرات به بازارهای زیرزمینی روی آورده و‌الکل مورد نیاز برای شرب خود را از طریق قاچاقچیان و افرادی که به خرید و فروش این ماده مشغولند، تامین می‌کنند.»

به گفته او «متاسفانه روند مرگ و میر ناشی از الکل‌های سمی در سال‌های اخیر رشد صعودی داشته است.»

آقای حسنیان می‌گوید: «پس از شیوع ویروس کرونا تصورغلطی وجود داشت که مصرف الکل‌ها می‌تواند موجب ضدعفونی کردن بدن شود. بعضی از شبکه های اجتماعی به این موضوع دامن می زدند، که باعث شد تعدادی از هموطنانمان به تصور این که می توانند با کرونا مقابله بکنند شروع به مصرف الکل کردند. الکلی که این هموطنان استفاده کردند، به تصورشان الکل اتیلیک بود، اما در واقع عمدتا همان متیلیک یا متانول بود، الکلی که از چوب استخراج می‌شود، که موجب شد تعداد زیادی دچار نارسایی چند ارگانی، کوری و متاسفانه مرگ و میر بشوند.»

مشاور علمی وزارت بهداشت ایران همچنین تاکید کرد: «بالاترین آماری که همکاران پزشکی قانونی در مکاتبات خود اعلام می‌کنند متاسفانه رقمی حدود ۴۸۰ نفر مرگ و میر است. مرگ و میر ناشی از الکل در بیمارستان نیز۳۳۰ نفر است که آمار در حال به روز شدن است و ممکن است رقم از این بیشتر شود.»

آقای حسنیان در پایان می گوید:«همه‌جای دنیا یک مشکل دارند. یک اپیدمی و پاندمی ناشی از کرونا ویروس. ما اینجا در دو جبهه می‌جنگیم. هم باید بیماران مسموم به الکل را درمان کنیم و هم با ویروس کرونا مقابله کنیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران: موارد مرگ ناشی از مصرف الکل ۱۴۲ درصد رشد داشته است

وزارت بهداشت:‌ خوزستان از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز است

مصرف الکل تقلبی در مکزیک؛ ۱۳۸ قربانی از آغاز شیوع کرونا تاکنون