Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مصرف الکل تقلبی در مکزیک؛ ۱۳۸ قربانی از آغاز شیوع کرونا تاکنون

مصرف الکل تقلبی در مکزیک؛ ۱۳۸ قربانی از آغاز شیوع کرونا تاکنون
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شهردار شهر چیکونکوئوتلا در ایالت پوئبلا مکزیک می گوید سازندگان این الکل از مواد جایگزین تقلبی برای کاهش هزینه‌های ساخت نوشیدنی‌های الکلی استفاده کرده‌اند و همین باعث مسمومیت مصرف کنندگان شده است.

آگهی

مصرف الکل تقلبی در مکزیک از آغاز شیوع ویروس کرونا، تاکنون ۱۳۸ قربانی بر جا گذاشته است.

به گزارش مسئولان بهداشت ایالت پوئبلا، دست کم ۹۶ نفر در پی مصرف الکل تقلبی در این ایالت مسموم شده اند که در این میان ۷۰ نفر جان‌شان را از دست داده‌اند، ۱۵ نفر در بیمارستان بستری هستند و ۱۱ نفر نیز پس از بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند.

مقامات این ایالت گفته‌اند که حال افراد بستری شده در بیمارستان وخیم است.

روز سه شنبه در یک مراسم خاکسپاری در این ایالت، ۸۰ نفر حضور داشتند که ۲۳ نفر از شرکت کنندگان در اثر مصرف الکل جان سپرده‌اند. این ایالت منبع اصلی مسمومیت در اثر مصرف یک نوشیدنی الکلی محلی با نام «رفینو» است که دست ساز است.

شهردار شهر چیکونکوئوتلا در ایالت پوئبلا می گوید که سازندگان این الکل از مواد جایگزین تقلبی برای کاهش هزینه‌های ساخت این نوشیدنی الکلی استفاده کرده‌اند و همین باعث مسمومیت مصرف کنندگان شده است.

مقامات مکزیک همچنین اعلام کرده‌اند که در ایالت‌های جالسیکو در غرب، مرولوس در مرکز، یوکاتان و وراکروز در شرق نیز تعدادی در اثر مصرف الکل تقلبی، جانشان را از دست داده‌اند.

به گفته مقامات مکزیکی، بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا باعث نایاب شده نوشیدنی‌های الکلی به ویژه آبجو شده است و به همین دلیل برخی افراد به مصرف الکل‌های دست ساز روی آورده‌اند که مشخص نیست چه موادی در آنها بکار رفته است.

تولید کنندگان بزرگ نوشیدنی‌های الکلی مانند «گروه مدلو» که محصول معروف «کرونا» را تولید می کند یا مارک معروف« هاینه‌کن» تولیدات خود را به دلیل شیوع کرونا از ماه آویل متوقف کرده‌اند و قصد دارند از ماه ژوئن تولید را از سر بگیرند.

تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در مکزیک به بیش از ۴۹ هزار مورد رسیده است و تاکنون ۵۱۷۷ نفر نیز جانشان را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات خشونت‌آمیز در مکزیک پس از مرگ جوانی که توسط پلیس دستگیر شده بود

مشاور وزارت بهداشت: الکل متانول در خوزستان و فارس بیشتر از کرونا می‌کشد

کشف هفته‌ای ۱۸ جسد مجهول‌الهویه در تهران؛ کمتر از ۱۰ درصد تابعیت خارجی دارند