Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کرونا در جهان؛ ۸ هزار جان باخته در ایران و رکورد قربانیان روزانه در افغانستان

تدفین یکی از قربانیان کرونا در شمال ایران
تدفین یکی از قربانیان کرونا در شمال ایران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنگوی وزارت بهداشت ایران ابراز امیدواری کرده است که «افزایش نسبی فوتی ها» امری «استثنایی» باشد و در روزهای آینده ادامه پیدا نکند.

آگهی

شمار قربانیان ویروس جدید کرونا در سطح جهان به دستکم ۳۷۷ هزار نفر رسیده است و تست کرونای بیش از شش میلیون و ۳۲۰ هزار نفر نیز از ماه دسامبر (آذر/دی) تاکنون مثبت بوده است. 

موارد ابتلا به این بیماری که از شهر ووهان چین آغاز شد تاکنون در ۱۹۶ کشور و منطقه خودمختار در جهان به ثبت رسیده است. دانشمندان بر این باور هستند که شمار مبتلایان به نوع جدید ویروس کرونا به مراتب بیشتر از شش میلیون و ۳۲۰ هزار نفری است که نتیجه تست کرونای آنها مثبت بوده است.

بسیاری از کشورها تنها در صورت وجود علائم شدید از بیماران تست کرونا می گیرند و ظرفیت تست گیری برخی از کشورهای فقیر هم محدود است. بررسی ها نشان می دهد که هم اکنون بیشترین آمار مرگ و میر روزانه بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در آمریکا، برزیل و بریتانیا به ثبت می رسد. تاکنون بیش از ۱۰۵ هزار نفر در ایالات متحده بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» جان خود را از دست داده اند.

تعداد قربانیان این بیماری همه گیر در اروپا نیز به مرز ۱۸۰ هزار نفر نزدیک شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شمار جان باختگان در ایران از ۸ هزار نفر فراتر رفت

وزارت بهداشت ایران روز چهارشنبه اعلام کرد که تعداد قربانیان ویروس جدید کرونا با مرگ ۷۰ بیمار مبتلا به این ویروس از هشت هزار نفر فراتر رفت. این در حالی است که به گفته کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران شمار افرادی که تاکنون نتیجه تست کرونای آنها مثبت بوده به بیش از ۱۶۰ هزار نفر رسیده است.

بنا به اعلام وزارت بهداشت ایران از روز سه شنبه تا چهارشنبه سه هزار و ۱۳۴ مورد ابتلا به «کووید ۱۹» در ایران شناسایی شده است. کیانوش جهانپور ابراز امیدواری کرده است که «افزایش نسبی فوتی ها» در ایران امری «استثنایی» باشد و در روزهای آینده ادامه پیدا نکند.

به گفته وی وضعیت شیوع ویروس جدید کرونا در استان خوزستان همچنان «قرمز» است و استان های «هرمزگان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، بوشهر، سیستان و بلوچستان، قزوین و خراسان رضوی» در وضعیت «هشدار» به سر می برند.

AP Photo
تدفین یک قربانی کرونا در ایرانAP Photo

کرونا در افغانستان؛ رکورد قربانیان روزانه شکسته شد

وزارت صحت عامه افغانستان روز چهارشنبه اعلام کرد که طی شبانه روز گذشته ۲۴ نفر در این کشور بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» جان خود را از دست داده اند. این رقم بیشترین موارد مرگ و میر روزانه در افغانستان از زمان آغاز همه گیری ویروس جدید کرونا محسوب می شود.

بنا به اعلام مقامات افغانستان شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به «کووید ۱۹» در این کشور به ۲۹۴ نفر رسیده است. این در حالی است که تعداد افرادی که نتیجه تست کرونای آنها در این کشور مثبت بوده ۱۷ هزار و ۲۶۷ نفر اعلام شده است.

طبق اعلام وزارت صحت عامه افغانستان طی شبانه روز گذشته هشت نفر در کابل، چهار نفر در هرات، سه نفر در پنجشیر، دو نفر در غزنی، دو نفر در پروان بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند. در هر کدام از ولایت‌های قندهار، بغلان، سمنگان و خوست نیز طی شبانه روز گذشته یک نفر بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» جان باخته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درخواست روحانی همزمان با افزایش مبتلایان به کرونا: عروسی و عزا را کنار بگذارید

فرصت کرونا برای اصلاح قانون کار؛ کارزار «۴ روز کاری در هفته» جهانی شد

نتیجه یک پژوهش علمی: واکسن کووید تأثیری کوتاه مدت بر عادت ماهیانه زنان دارد