شمار مبتلایان روزانه به کرونا در ایران به بالاترین حد رسید

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
Mourners wearing protective clothing, face masks and gloves, city of Babol, in north of Iran
Mourners wearing protective clothing, face masks and gloves, city of Babol, in north of Iran   -  کپی رایت  AP Photo

شمار مبتلایان روزانه به ویروس کرونا در ایران به بالاترین حد از ابتدای شیوع این ویروس رسید.

وزارت بهداشت ایران اعلام کرد، طی ۲۴ ساعت گذشته سه هزار و ۵۷۴ مورد ابتلای قطعی به ویروس کرونا در این کشور به ثبت رسیده و مجموع افراد مبتلا به ۱۶۴ هزار و ۲۷۰ نفر رسیده است.

پیش از بالاترین میزان ابتلای روزانه به ویروس کرونا در ایران روز ۳۰ مارس(۱۱ فروردین) گزارش شده بود که در این روز سه هزار و ۱۸۶ تن به این ویروس آلوده شده بودند.

بر پایه گزارش روز پنج‌شنبه وزارت بهداشت ایران، همچنین شمار جان‌ باختگان ناشی از بیماری کووید-۱۹ نیز با فوت ۵۹ بیمار دیگر به هشت هزار و ۷۱ نفر بالغ شده است.

این گزارش می‌افزاید، وضعیت استان خوزستان از نظر شیوع ویروس کرونا همچنان در شرایط قرمز قرار دارد و استان‌های هرمزگان، کردستان و کرمانشاه نیز در وضعیت هشدار جدی قرار دارند.

وزارت بهداشت ایران تاکید کرده که با وجود بهبود ۱۲۷ هزار و ۴۸۵ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا همچنان ۲۵۶۹ نفر به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های ایران بستری هستند و شرایط حاد بیماری را سپری می‌کنند.

این در حالی است که حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در تماس تلفنی روز چهارشنبه با وزیر بهداشت این کشور با اشاره به «نزدیک شدن به مرحله مهار شیوع بیماری کووید-۱۹»، خواستار اجرای دقیق پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های طراحی شده از سوی مسئولان امر، برای مقابله با شیوع کرونا توسط مردم شده بود.

آقای روحانی همچنین خطاب به مردم ایران هشدار داده بود که اگر این هشدارها جدی گرفته نشود و «خدای ناکرده شیوع بیماری دوباره اوج بگیرد»، مسئولان ناگزیر از بازگرداندن محدودیت‌های عمومی خواهند بود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید