نتیجه تست کرونای وزیر بهداشت اسرائیل و همسرش مثبت اعلام شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
نتیجه تست کرونای وزیر بهداشت اسرائیل و همسرش مثبت اعلام شد
کپی رایت  AP

دولت اسرائیل روز پنجشنبه اعلام کرد که یعقوب لیتزمان، وزیر بهداشت این کشور و همسرش به ویروس جدید کرونا مبتلا شده اند.

بنا به اعلام وزارت بهداشت اسرائیل، یعقوب لیتزمان و همسرش طبق دستورالعمل های این وزارتخانه اکنون خود را قرنطینه کرده اند. یعقوب لیتزمان، ۷۱ ساله، در هفته های اخیر برای تشریح اقدامات دولت در مقابله با شیوع نوع جدید ویروس کرونا به دفعات همراه با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در انظار عمومی ظاهر شده بود.

حال عمومی وزیر بهداشت اسرائیل و همسرش «مساعد» گزارش شده است. یعقوب لیتزمان از متحدان سیاسی بنیامین نتانیاهو محسوب می شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

طبق اعلام وزارت بهداشت اسرائیل از تمامی افرادی که طی دو هفته اخیر با یعقوب لیتزمان و همسرش در تماس بوده اند خواسته خواهد شد تا خود را قرنطینه کنند.

بنیامین نتانیاهو پیش از این به دنبال تست مثبت کرونای یکی از دستیارانش خود را قرنطینه کرده بود. با این حال روز سه شنبه اعلام شد که نتیجه تست کرونای نخست وزیر ۷۰ ساله اسرائیل منفی بوده است.

آویو کوخاوی، رئیس ستاد نیروهای مسلح اسرائیل نیز پس از شرکت در جلسه ای که یک افسر مبتلا به ویروس جدید کرونا در آن حضور داشت خود را قرنطینه کرده است. ستاد نیروهای مسلح اسرائیل حال عمومی آویو کوخاوی را «مساعد» اعلام کرده است.

شیوع نوع جدید ویروس کرونا در اسرائیل تاکنون جان دستکم ۲۵ نفر را در این کشور گرفته است. این در حالی است بیش از شش هزار نفر نیز در این کشور به بیماری «کووید ۱۹» مبتلا شده اند.