فرمانده ارتش اسرائيل به قرنطینه رفت، تست کرونای نتانیاهو منفی شد

Benjamin Netanyahu,Aviv Kochavi
Benjamin Netanyahu,Aviv Kochavi Copyright Oded Balilty/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Oded Balilty/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آویو کوخاوی بعد از آنکه در جلسه‌ای حضور پیدا کرد که یکی از افسران حاضر در آنجا به کووید ۱۹ مبتلا شده است، تصمیم گرفت به قرنطینه برود.

آگهی

رئيس ستاد نیروهای مسلح اسرائيل به‌دنبال شرکت در جلسه‌ای که در آن یک افسر مبتلا به ویروس کرونا حضور داشته است، تصمیم گرفت خود را در قرنطینه قرار دهد.

به گزارش رسانه‌های اسرائيل آویو کوخاوی، در زمان برگزاری جلسه کسی از ابتلای افسر فوق‌الذکر به کووید ۱۹ مطلع نبوده است، اما پس از مشخص شدن نتیجه آزمایش او در روز سه‌شنبه، آقای کوخاوی راهی قرنطینه شد.

علاوه بر این فرمانده ارتش، دو نفر دیگر از ژنرال‌های ارتش اسرائيل هم که در جلسه مذکور حضور داشتند راهی قرنطینه خانگی شدند. قرار است این سه نفر تحت آزمایش ویروس کرونا قرار بگیرند.

ستاد نیروهای مسلح اسرائیل در بیانیه‌ای روز چهارشنبه اول آوریل در خصوص وضعیت آویو کوخاوی گفت: «حال رئیس ستاد نیروهای مسلح خوب است، هیچگونه علائم بیماری ندارد، و در چند دقیقه آینده مورد تست ابتلای بیماری قرار خواهد گرفت».

قرنطینه آقای کوخاوی در منزل نخواهد بود و او در دفترش باقی خواهد ماند و طبق اعلام رسانه‌های اسرائيل به برنامه‌های معمول خود خواهد پرداخت.

از سوی دیگر روز سه‌شنبه اعلام شد که آزمایش کرونای بنیامین نتانیاهو منفی بوده است. آقای نتانیاهو پس از آن در قرنطینه قرار گرفت که روز دوشنبه روشن شد یکی از کارکنان دفترش به کرونا مبتلا شده است.

دفتر نخست‌ وزیری اسرائيل اعلام کرد حتی پیش از آنکه نتایج آزمایش‌ها بیاید نخست وزیر تصمیم گرفت به همراه کارکنان نزدیک به خود راهی قرنطینه احتیاطی شود. علاوه بر کارکنان نزدیک، از خانوادهٔ وی نیز تست کرونا گرفته شد که نتیجهٔ آن منفی بوده است.

شیوع ویروس کرونا در اسرائيل شدت یافته است و طبق اعلام مقام‌های تل‌آویو تا ظهر روز چهارشنبه اول آوریل، حدود ۵۶۰۰ نفر در این کشور به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند. از این تعداد ۲۱ نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار ترامپ به آمریکایی‌ها: ۱۴ روز پیش رو بسیار بسیار دردناک خواهد بود

اختلال پروازها در بحبوحه تنش ایران و اسرائیل؛ کارشناسان هوانوردی چه می‌گویند؟

آیا اسرائيل میان حمله به ایران و تهاجم نظامی به رفح مجبور به انتخاب است؟