بزرگترین «جشن ماری‌جوانا» آمریکای شمالی را غرق دود کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
شرکت‌کنندگان در مراسم ۴۲۰ شهر اتاوا، کانادا
شرکت‌کنندگان در مراسم ۴۲۰ شهر اتاوا، کانادا   -   کپی رایت  عکس از رویترز

ده‌ها هزار نفر از مردم آمریکا و کانادا روز شنبه در «جشن ماری‌جوانا» که به نام ۴۲۰ نیز شناخته می‌شود شرکت کردند.

در این مراسم شرکت کنندگان راس ساعت ۴ و بیست دقیقه بعدازظهر سیگارهای حاوی ماری جوانا را روشن کردند تا بزرگترین «پارتی ماری جوانا» در سراسر جهان آغاز شود.

شهر دنور، مرکز ایالت کلورادوی آمریکا میزبان بیشترین جمعیت بود. به گفته رسانه‌های محلی تعداد شرکت‌کنندگان از شهرهای مختلف انقدر زیاد بود که تمام هتل‌ها و اماکن اقامتی پر بودند.

عکس از رویترز
جشن ۴۲۰، اتاوا، کاناداعکس از رویترز

همچنین تمام بلیت‌های اتوبوس به مقصد شهر دنور در روزهای منتهی به ۲۰ آوریل فروخته شده بود و کسانی که قصد شرکت داشتند باید از سایر وسائل نقیله برای رسیدن به این شهر استفاده می‌کردند.

گفته می‌شود در این روز بیش از ۱ میلیارد دلار ماری‌جوانا در سراسر آمریکا به فروش می‌رسد.

مصرف ماری‌جوانا از سال ۲۰۱۴ در ایالت کلورودا قانونی است. تا کنون ۹ ایالت در آمریکا به طور کلی مصرف این مخدر را قانونی کرده‌اند و در ۳۰ ایالت دیگر نیز استفاده از آن برای مصارف پزشکی آزاد است.

عکس از رویترز
یکی از شرکت‌کنندگان در مراسم با کلاهی منقش به پرچم کانادا که به جای برگ افرا، برگ گیاه شاهدانه بر روی آن نقش بسته است.عکس از رویترز

این مراسم هر ساله در روز بیستم آوریل برگزار می‌شود و به محملی برای مخالفان ممنوعیت خرید، فروش و استفاده ماری‌جوانا تبدیل شده است.

در کانادا نیز با اینکه مصرف ماری‌جوانا هنوز قانونی نشده اما شهر اتاوا میزبان هزاران شرکت کننده در جشن ۴۲۰ بود. قرار است از تابستان استفاده از ماری جوانا در کانادا برای مصارف پزشکی و تفریحی قانونی شود.

اطلاق نام «۴۲۰» بر روی این جشنواره به این دلیل است که این عدد از مدت‌ها پیش کلمه رمز ماری‌جوانا میان مصرف‌کنندگان بود. 

**بیشتر بخوانید: **

عکس از رویترز
جشن ۴۲۰، اتاوا، کاناداعکس از رویترز