Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بیش از ۷ سال زندان برای پستچی که به قاچاق ماری جوانا می‌پرداخت

بیش از ۷ سال زندان برای پستچی که به قاچاق ماری جوانا می‌پرداخت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این پستچی، یک رانندۀ باتجربه بود که با توجه به موقعیتی که در یک شرکت حمل و نقل بین‌المللی داشت، به دنبال کسب درآمد بیشتر رفته بود.

آگهی

یک پستچی ۵۵ ساله ساکن جنوب لندن که همزمان با فعالیت اصلی خود یعنی رساندن نامه‌ها و بسته‌های پستی به مردم، به نقل و انتقال مواد مخدر نیز می‌پرداخت، روز جمعه به اتهام قاچاق بسته‌های ماری جوانا به ارزش ۱.۲ میلیون پوند، محاکمه و به ۷.۵ سال زندان محکوم شد.

این پستچی برای مدتی بیش از یک دهه برای شرکت خدمات پستی «Parcelforce Worldwide» کار می‌کرد.

فعالیت پنهانی او به عنوان قاچاقچی زمانی برملا شد که در اکتبر سال ۲۰۱۶ میلادی ماموران پلیس انگلستان بسته‌ای حاوی شش کیلو ماری جوانا را که برای آدرس نامعلومی در منطقه NW1 لندن فرستاده شده بود، کشف کردند.

تحقیقات در این باره شروع شد؛ ماموران این بسته را در بارهای متعلق به این پستچی گذاشتند و در کمال ناباوری دیدند که او این بسته را به فرد دیگری در خیابان تحویل داد.

تحقیقات بیشتر نشان داد که طی سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ میلادی حدود ۱۰۰ بستۀ مشابه به همان آدرس پستی نامعلوم در شمال غرب لندن فرستاده شده و در همین مدت بطور منظم نیز مبالغی بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ پوند به حساب بانکی این پستچی واریز شده است.

پلیس این پستچی را دستگیر کرد و پس از آن، واریز این مبالغ نیز متوقف شد.

به گفتۀ پلیس این پستچی یک رانندۀ باتجربه بوده است که با توجه به موقعیتی که در این شرکت حمل و نقل بین‌المللی داشته، به دنبال کسب درآمد بیشتر رفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بزرگترین «جشن ماری‌جوانا» آمریکای شمالی را غرق دود کرد

پستچی ناراضی با ۴۰۰ کیلوگرم نامه توزیع نشده بازداشت شد

دستگیری یک باند چینی که از پهپاد برای قاچاق آیفون استفاده می‌کرد