ژان کلود یونکر: بهتر است اتحادیه اروپا از درس دادن به ترکیه در موضوع مهاجرت خودداری کند

ژان کلود یونکر: بهتر است اتحادیه اروپا از درس دادن به ترکیه در موضوع مهاجرت خودداری کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز در موضوعات متفاوتی از جمله ترکیه و بحران مهاجرت، پیامدهای برکسیت، انتخابات آینده در اروپا و بویژه انتخابات فرانسه اظهار نظر کرده…

آگهی

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز در موضوعات متفاوتی از جمله ترکیه و بحران مهاجرت، پیامدهای برکسیت، انتخابات آینده در اروپا و بویژه انتخابات فرانسه اظهار نظر کرده است.

آقای یونکر در بخشی از این گفتگو درباره ترکیه می گوید: «ترکیه شریک مهمی برای اتحادیه اروپا در موضوع بحران مهاجرت است. به یک دلیل بسیار روشن؛ زیرا این کشور ۳ میلیون مهاجر وپناهجو را در خاک خود اسکان داده؛ کاری که اتحادیه اروپا انجام نداده است. بنابراین بهتر است اتحادیه اروپا از درس دادن به ترکیه در موضوع مهاجرت خودداری کند. ترکیه بیش از اروپا، اردن و لبنان در این زمینه فعالیت کرده است. بنابراین در زمان صحبت درباره این موضوع باید فروتن باشیم.
اما اکنون سوالی که مطرح می شود این است که آیا ترکیه می خواهد برای عضویت در اتحادیه اروپا تمام شرایط لازم را رعایت کند یا خیر؟ معتقدم که ترکیه این سوال را از خودش نپرسیده و به همین دلیل هم پاسخ های لازم را آماده نکرده است.»

در موضوع رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، آقای یونکر در پاسخ به این پرسش که «آیا شما می توانید با رئیس جمهوری وارد گفتگو شوید که بیش از هر زمانی خودکامه شده است؟» می گوید: «من باید با افراد زیادی صحبت کنم؛ از جمله با افرادی که مصاحبت با آنها خیلی جالب نیست. اتحادیه اروپا با رژیم هایی در ارتباط است که گاه بسیار نفرت انگیز هستند و هیچکس در این باره ما را زیر سوال نمی برد.همه درباره ترکیه اظهار نگرانی می کنند و کسی درباره عربستان سعودی چیزی نمی گوید. ما با تمام رژیم های دیکتاتوری ارتباط داریم زیرا باید در سازماندهی امور در جهان مشارکت کنیم. من با ترکیه و رئیس جمهورش جلسات منظمی دارم. هر از گاهی با رئیس جمهور این کشور جلسات مردانه ای دارم. من او را از حدود هجده سال پیش می شناسم. من او را می شناسم و او هم من را.»

رئیس کمیسیون اروپا در پاسخ به این پرسش که «اگر مارین لوپن در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه برگزیده شود، آیا آن را باید آخرین میخ بر تابوت پروژه اتحادیه اروپا دانست؟» می گوید: «این پیش فرضی است که به نظر من عملی نمی شود و خانم لوپن رئیس جمهور آینده فرانسه نخواهد شد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فن در لاین در آستانه انتخابات: در ریاست کمیسیون اروپا ابقا شوم کمیسر جدید دفاعی تعیین می‌کنم

اتحادیه اروپا: آمریکا در سال ۲۰۲۴ نیز ساز 'اول آمریکا' را بزند،اروپا بیش از پیش راه خود را خواهد رفت

دونالد توسک در یک قدمی تشکیل دولت جدید: هدفم بازسازی جایگاه لهستان در اتحادیه اروپا است