Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

در خبرها آمده بود...

در خبرها آمده بود...
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی

آگهی

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

در خبرها آمده بود…

روز بی پایان در تلویزیون

تلویزیون اسکای کمدی بریتانیا به مناسبت دوم فوریه که در آمریکای شمالی «روز گراندهاگ» یا نامیده می شود، فیلم «روز موش خرما» را پخش کرد که ساخت ۱۹۹۳ است. شخصیت داستان این فیلم که بیل مورای نقش او را بازی می کند، در روز جشن موش خرما به پنسیلوانیا می رود، اما در آنجا هر روز صبح که چشم باز می کند، همان روز قبل برایش تکرار می شود. نکته جالب آن که تلویزیون اسکای نیوز به مناسبت روز موش خرما، این فیلم را به مدت ۲۴ ساعت تکرار کرد!

Class, class. class. Today. Feb 2nd #GroundhogDay. Nice one Sky Comedy! Chan. 301 VirginMediaIE</a> 308 <a href="https://twitter.com/SkyIreland">SkyIrelandpic.twitter.com/RZ30Eq67dm

— Marty Miller (@MartyMtweets) February 2, 2016

باشگاه های سکس ضربدری فرانسه، هدف بعدی حمله اسلام گرایان

پنج مرد و یک زن که گفته می شود قصد داشتند برای جهاد به سوریه بروند، روز سه شنبه در شهر لیون فرانسه دستگیر شدند. پلیس پس از دریافت گزارش هایی در مورد این که این افراد قصد داشته اند به مناطقی از جمله باشگاه های سکس ضربدری حمله کنند، آنها را شناسایی کردند.

باشگاه سکس ضربدری مکانی تفریحی است که افراد در آن شریک جنسی خود را با یکدیگر مبادله می کنند.

کرکس اسرائیلی را از لبنان پس گرفت

یک کرکس اسرائیلی که در خاک لبنان به دست روستائیان گرفتار و به بند کشیده شده بود، با وساطت سازمان ملل آزاد و به اسرائیل پس داده شد. لبنانی ها با مشاهده علامت های روی بال های این حیوان گمان کرده بودند که اسرائیلی ها روی پای او فرستنده نصب کرده اند تا از آن برای جاسوسی استفاده کنند. کرکس مظنون در نهایت صحیح و سالم در محل سکونت خود که یک پارک طبیعی در اسرائیل است، رها شد.

ژرار دپاردیو با ساعت روسی به شکار آهو می رود

ژرار دپاردیو بازیگر سرشناس و جنجالی که در اعتراض به افزایش مالیات در فرانسه، ملیت فرانسوی خود را پس داد و تابعیت روسی گرفت، باز هم خبرساز شده است. او این بار در یک ویدئو تبلیغاتی ساعت سوئیسی مارک «کوستوس» دیده می شود. این ساعت برای بازار روسیه طراحی و ساخته شده است. در این ویدئو در حالی که یک ساعت مچی از این مارک به دست دارد در نزدیکی یک جنگل، آهویی را شکار می کند. سپس بالای سر جسد آهو، یک سیگار دود می کند و به زبان فرانسوی می گوید: «برای دود کردن (کشتن) یک آهو، همیشه باید سر وقت برسی. من به لطف کوستوس سر وقت رسیدم. این آهو هم وقتش رسیده بود… من با کوستوس همیشه سر وقت می رسم.» جالب تر از جملات، قسمت پایانی ویدئوست، جایی که دپاردیو به زبان انگلیسی می گوید: «کوستوس، محافظ زمان، مفتخر به روسی بودن». این شعار روی صفحه ساعت نیز به چشم می خورد.

ترساندن فلامینگوهای قبرسی ممنوع

دولت قبرس آزار رساندن به فلامینگوها و پرنده های وحشی دیگر و نیز ورود به دریاچه نمک لارناکا در این کشور را ممنوع اعلام کرد. اخیرا افراد زیادی برای گرفتن عکس و شرکت در مسابقه بهترین عکس فلامینگو وارد این دریاچه شده و با نزدیک شدن بیش از حد به پرندگان، آنها را می ترساندند.

#Flamingos, wind turbines and killer sunsets. #Cyprus#Larnacapic.twitter.com/aBU1oKKQw5

— Sorelle Amore (@SorelleAmore) January 29, 2016

مقامات قبرس با هیمن توضیح پرواز پهپادها را نیز در منطقه محل سکونت فلامینگوها ممنوع کرده اند. فلامینگوهای مهاجر در دسته های خیلی بزرگ و پرشمار، زمستان را در دریاچه نمک لارناکا می گذرانند و پس از ان به سوی ترکیه، ایتالیا، فرانسه و اسپانیا می روند.

Each year the salt lake at Larnaca, Cyprus is visited by thousands of flamingos #Cyprus#travel#wildlifepic.twitter.com/kij8pVGXzN

— SimonThompson ➤➤➤➤➤ (@Tunnelbreeze) January 31, 2016

فلامینگوها اگر ترسانده و مجبور به پرواز شوند، آن مکان را به دلیل نا امنی و ترس ترک می کنند، اما حتی اگر بازگردند، نیروی زیادی را برای سپری کردن باقی روز از دست داده اند. برای همین از مردم خواسته می شود که بدون ترساندن این حیوانات زیبا و از فاصله دورتری به تماشای آنها بپردازند.

جاده های بدون خط کشی در بریتانیا

خطوط سفید در بعضی از جاده های بریتانیا برداشته شده است. مطالعات بر روی این طرح که به صورت آزمایشی در سه جاده در این کشور انجام شده نشان می دهد که رانندگان در نبود خطوط سفید رنگ با احتیاط بیشتری رانندگی می کنند. قرار است در صورت قطعی شدن نتایج مثبت این طرح، پاک کردن خطوط سفید در بقیه جاده ها نیز عملی شود.

End of the road for white lines on UK highways | via Telegraph</a> <a href="https://t.co/j3rekjSxps">https://t.co/j3rekjSxps</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/roads?src=hash">#roads</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/safety?src=hash">#safety</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/roadsafety?src=hash">#roadsafety</a> <a href="https://t.co/W7zksZMx0a">pic.twitter.com/W7zksZMx0a</a></p>&mdash; CMO Software (cmo_software) 3 Février 2016

نوجوان آلمانی مالک شمش طلا شد

یک دختر ۱۶ ساله آلمانی که یک شمش طلا پیدا کرده بود، مالک آن شد. او در حین شنا در عمق دو متری یک دریاچه در منطقه بایرن یک شمش طلا یافت و بلافاصله آن را تحویل پلیس داد. پلیس با اعلام عمومی این کشف منتظر مالک اصلی طلا شد اما چون بعد از گذشت شش ماه، هیچ کس ادعای مالکیت آن را نکرد، مقامات قضایی آلمان شمش طلا را قانونا در اختیار یابنده آن یعنی دختر نوجوان بایرنی گذاشتند. قیمت این شمش طلا ۱۶ هزار یورو برآورد شده است.

Bade-Fund: Schülerin bekommt Goldbarren vom Königssee https://t.co/Bd0yhwwQC6pic.twitter.com/vtOrkwBWUu

— DIE WELT (@welt) February 4, 2016

Sources:

independent.co.uk

lepoint.fr

Cyprus Mail

tasnimnews.com

Telegraph

آگهی

spiegel.de

Science et avenir

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدیو؛ سورتمه بازی هاسکی‌ها در سواحل شنی آفریقای جنوبی

ویدئو؛ مبارزه با کووید۱۹ در ونزوئلا از طریق شرکت در آیین معنوی

یادبود جیمزباندها در موزهٔ مادام توسو