Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مردم بوئنس آیرس از کریستینا کرشنر خداحافظی کردند

مردم بوئنس آیرس از کریستینا کرشنر خداحافظی کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خبر کوتاه هزاران نفر از مردم آرژانتین چهارشنبه شب با تجمع در مقابل کاخ ریاست جمهوری این کشور از کریستینا فرناندز کرشنر خداحافظی کردند. وی دو دوره

آگهی

خبر کوتاه

هزاران نفر از مردم آرژانتین چهارشنبه شب با تجمع در مقابل کاخ ریاست جمهوری این کشور از کریستینا فرناندز کرشنر خداحافظی کردند. وی دو دوره ریاست جمهوری این کشور را به عهده داشت.

مائوریسیو ماکری، جانشین وی از حزب راست میانه آرژانتین روز پنجشنبه برای یک دورۀ چهار ساله سوگند می خورد. رئیس جمهوری جدید آرژانتین در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور که در ماه نوامبر برگزار شد توانست دانیل سیولی را که از حمایت کریستینا کرشنر برخوردار بود، شکست دهد.

به موجب حکم دادگاه و به خواست مائوریسیو ماکری، رئیس جمهوری قبلی آرژانتین چهارشنبه شب مجبور به ترک کاخ ریاست جمهوری شد. در واکنش به همین اقدام، کریستینا کرشنر اعلام کرد روز پنجشنبه در مراسم سوگند ریاست جمهوری مائوریسیو ماکری شرکت نخواهد کرد.

نمایندگان و سناتورهای احزاب چپ این کشور نیز در همبستگی با رئیس جمهوری پیشین آرژانتین و در اعتراض به این اقدام رئیس جمهوری جدید اعلام کرده اند در مراسم سوگند مائوریسیو ماکری در کنگره حضور نمی یابند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ناآرامی در آرژانتین؛ تقابل سنگ و کوکتل‌مولوتوف با گاز‌اشک آور و گلوله‌لاستیکی در خیابان‌های پایتخت

مسابقات جهانی پیتزا در بوئنوس آیرس آرژانتین

پایان رؤیای زن ۶۰ ساله‌ای که به مسابقات «ملکه زیبایی» آرژانتین راه یافت