Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تصویب سومین برنامه کمک مالی به یونان

تصویب سومین برنامه کمک مالی به یونان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

وزرای دارایی گروه یورو سرانجام رای به تایید سومین برنامه کمک مالی به یونان دادند.

طبق این کمکها در سه سال آینده اتن می تواند از کمک مالی ۸۶ میلیارد یورویی بهره مند شود. در مقابل دولت یونان متعهد می شود تا دست به اصلاحات اساسی اقتصادی در این کشور بزند.

یوکلید تساکولوتوس، وزیر دارایی یونان می گوید:
این توافق منافع زیادی برای ما دارد. فرصتی اساسی می دهد تا بتوانیم ساختارهای ادارات بخشهای دولتی را اصلاح کنیم. با فساد در کشور مبارزه کنیم، مقابل فرار مالیاتی بایستیم و اصلاحات ساختاری در کشورمان انجام دهیم.

صندوق بین المللی پول در ماه اکتبر تصمیم می گیرد که در کنار وام دهندگان اروپایی قرار خواهد گرفت یا نه؟ تا آنزمان یونان تنها از کمکهای مالی گروه یورو، کشورهای عضو منطقه مالی یورو بهره خواهد برد.

گزارشگر یورونیوز می گوید:
“اولین بسته کمکهای مالی پنج شنبه آینده به دولت یونان تحویل داده می شود. این بسته مالی کمک خواهد کرد تا یونان بخشی از بدهی اش به بانک جهانی را پرداخت کند.

همزمان ده میلیارد یورو برای کمک به حساب بانکهای یونان واریز خواهد شد. پولی که کمک می کند بانکهای این کشور نفسی تازه کنند. بقیه اولین بسته مالی از پاییز و پس از آنکه وام دهندگان اجرای موفقیت آمیز اصلاحات را تایید کنند، در اختیار دولت این کشور قرار خواهد گرفت. وام دهندگان در طول سه سال آینده از نزدیک بر اصلاحات یونان نظارت خواهند کرد.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصویب برنامه ریاضت اقتصادی یونان

یونان: اتحادیه اروپا دروازه‌ها را به روی کودکان قحطی‌زده و آسیب‌دیده غزه باز کند

مقدونیه یا مقدونیه شمالی؟ خشم یونان از رئيس جمهور جدید اسکوپیه: چرا گفتی مقدونیه؟