Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تصویب برنامه ریاضت اقتصادی یونان

تصویب برنامه ریاضت اقتصادی یونان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پارلمان یونان سومین برنامه ریاضت اقتصادی این کشور را تصویب کرد. بر اساس این برنامه بار دیگر مالیات ها افزایش می یابند و دولت موظف به کاهش هزینه ها

آگهی

پارلمان یونان سومین برنامه ریاضت اقتصادی این کشور را تصویب کرد.

بر اساس این برنامه بار دیگر مالیات ها افزایش می یابند و دولت موظف به کاهش هزینه ها خواهد شد. در مقابل یونان در عرض سه سال، هشتاد و پنج میلیارد یورو کمک مالی از وام دهندگان بین المللی دریاف خواهد کرد.

مخالفان برنامه های ریاضتی با انتقاد از دولت می گویند که نخست وزیر به وعده های انتخاباتی اش خیانت کرده است.

در مقابل، الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان که تحت فشار مخالفان از جمله یک سوم نمایندگان هم حزبی اش در پارلمان است، برنامه پیشنهادی دولت را « گزینه ای ضروری» برای کشورش خواند و خواستار حمایت نمایندگان از آن شد. او خطاب به نمایندگان پارلمان گفت: « ما دو گزینه واقعی داریم: کمک مالی از طریق ماندن در یورو یا کمک ملی از طریق بازگشت به دراخما، همانطور که وزیر دارایی آلمان نیز بر آن تاکید دارد و بار دیگر آن را پیشنهاد کرده است.»

گرچه سومین برنامه ریاضت اقتصادی توانست موافقت ۲۲۲ نماینده از پارلمان سیصد نفره یونان را جلب کند اما موجب انشقاق در حزب سیریزا شده است.

از همین رو پس از بازپرداخت بدهی سه میلیارد و دویست هزار یورویی به بانک مرکزی اروپا در بیستم اوت، دولت سیپراس باید اعتماد پارلمان کشورش را بدست آورد.

وضعیت موجود به باور راسیموس بالاوراس، نماینده سیریزا در پارلمان که موافق برنامه نجات مالی است موجب برگزاری انتخابات زودهنگام خواهد شد. او گفت: «حتی اگر نخست وزیر بتواند اعتماد پارلمان را بدست آورد باز هم دولت با دشواری هایی روبرو خواهد بود.»

پیش تر، اناگیوتیس لافازانیس، وزیر انرژی یونان روز پنجشنبه با بسیج مخالفان این طرح تحت عنوان «جنبش مخالف نجات مالی» گام دیگری درعمیق تر کردن شکاف موجود در حزب چپگرای سیریزا برداشت.

فوتینی، دولگکری، خبرنگار یورونیوز در آتن گفت: «با عمیق تر شدن شکاف در دولت که در جریان رای گیری آشکار بود، تحولات سیاسی سرعت می گیرد. در حالی که شهروندان یونان باید بهای پیامدهای ریاضت های اقتصادی را بپردازند، انتخابات زودهنگام نیز بیش از گذشته محتمل به نظر می رسد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه دارایی‌های دو بانک اروپایی را به دلیل تحریم‌های غرب توقیف می‌کند

ویکتور اوربان: کمک‌های مالی به اوکراین نباید از بودجه اتحادیه اروپا تامین شود

آغاز دادگاه رسیدگی به پرونده «دروغگویی» دونالد ترامپ درباره ثروتش