مصرف روزانه شکر را به نصف رسانید

مصرف روزانه شکر را به نصف رسانید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کم نیستند افرادی که از نمک و شکر بعنوان دو سم سفید و از شکر بعنوان عامل بیماریهایی همچون چاقی، سرطان و دیابت نام می برند. از همین رو، سازمان بهداشت

آگهی

کم نیستند افرادی که از نمک و شکر بعنوان دو سم سفید و از شکر بعنوان عامل بیماریهایی همچون چاقی، سرطان و دیابت نام می برند.

از همین رو، سازمان بهداشت جهانی می گوید بزرگسالان و کودکان از آمریکا و اروپا گرفته تا خاورمیانه بهتر است برای سلامتی خود میزان مصرف روزانه شکر را به نصف برسانند.

این سازمان حداکثر مقدار مناسب مصرف مستقیم یا غیر مستقیم شکر را ۵۰ گرم یا معادل ۱۲ قاشق چایخوری می داند.

فرانچسکو برانکا، مدیر واحد تغذیه برای بهداشت و توسعه سازمان بهداشت جهانی می گوید:«بر دولتهاست تا با اتخاذ سیاست های درست از مردم در انتخاب محصول درست حمایت کنند، مثل اعمال مالیات برای اغذیه و نوشیدنی های شکردار، کنترل تولید غذاهای حاوی شکر و نیز نمک و چربی، برچسب داشتن محصولات غذایی و نیز سیاستی همچون گفتگو با صاحبان صنایع غذایی تا میزان شکر را در فراورده های خود کاهش دهند.»

یک قوطی مثلا نوشابه گازدار حاوی ۴۰ گرم یا حدود ۱۰ قاشق چایخوری و یک بطری آب میوه پرتغال تقریبا نصف این مقدار یعنی ۲۴ تا ۲۶ گرم شکر دارد.

میزان مصرف فعلی شکر در غذای روزانه بزرگسالان در آمریکای جنوبی ۱۳۰ گرم، در آمریکای شمالی و مرکزی ۹۵؛ اروپای غربی ۱۰۱ و در خاورمیانه کمتر از هر سه منطقه یاد شده، ۹۵ گرم است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان جهانی بهداشت: پنجاه گرم از قند مصرفی بکاهید

انتقال نوزادان نارس از نوار غزه به مصر

هشدار سازمان‌های بهداشتی: غزه با خطر شیوع قریب‌الوقوع وبا و حصبه روبرو است