صعود شاخص سهام لویدز، علیرغم زیان در عملکرد سه ماهه

صعود شاخص سهام لویدز، علیرغم زیان در عملکرد سه ماهه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بانک بریتانیایی لویدز روز پنجشنبه در بازار بورس لندن پیشگام بود و بهبود عملکرد سه ماهه آن از پیش بینی ها فراتر رفت. شاخص سهام این بزرگترین ارائه کننده خدمات بانکی از 8.2 درصد رشد برخوردار شد که بالاترین شاخص در بازار لندن بود.

آگهی

لویدز هنوز از جنجال وام های زیان ده و خسارات ناشی از پرداخت بیمه حفاظت از اعتبارات مشتریان رها نشده و اکنون باید یک میلیارد پوند بیشتر از قبل به مشتریان قربانی اشتباهات بانک بپردازد. درنتیجه عملکرد سه ماهه آن با زیان همراه بود. با این حال این زیان چهار بار کمتر از زیان سال گذشته و درآمد خالص آن دوبرابر بود.

لویدز تا کنون بیش از پنج میلیون پوند یعنی بیش از هر بانک دیگر بریتانیا برای حل و فصل دعاوی خود کنار گذارده، اما روز پنجشنبه بازارها گزارش کردند که این بانک نگران از ضربات بیشتری در نتایج سه ماهه است.

امسال ارزش سهام لویدز هفتاد درصد بهبود یافته و این بهترین عملکرد در بین بانک های بریتانیایی بوده است. همین بهبود، بانک را سریع تر از پیش بینی ها از موقعیت بحرانی سال 2008 نجات داد. لویدز روز پنجشنبه تایید کرد که در زمینه کاهش هزینه ها و رهایی از بحران وام های زیان ده، از جدول زمانی خود جلوتر است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گردهمایی بزرگ‌ترین طلبکاران جهان در پاریس؛ بدهکارترین کشورها کدامند؟

افزایش نرخ بهره در منطقه یورو؛ لاگارد: عدد جادویی نداریم و تا رسیدن به مقصد ادامه می‌دهیم

برندگان و بازندگان تصمیم تازه بانک مرکزی آمریکا چه کسانی هستند؟