Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

برهنگی در بالی؛ قطب گردشگری اندونزی کوهنوردی را برای گردشگران محدود و مقررات جدید ارائه می‌کند

عکس تزئینی از گردشگری
عکس تزئینی از گردشگری Copyright canva
Copyright canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بالی،‌ جزیره محبوب گردشگران در اندونزی برای مقابله با آنچه «رفتار ناشایست» خوانده شده محدودیت‌هایی را پیش روی بازدیدکنندگان گذاشته است.

آگهی

بالی،‌ جزیره محبوب توریست‌ها در اندونزی در مواجه با آنچه بدرفتاری برخی گردشگران عنوان شده محدودیت‌هایی را در نظر گرفته است.

مسئولان این قطب مهم گردشگری که جزیره‌ای کوچک از بزرگترین مجمع‌الجزایر جهان محسوب می‌شود ممنوعیت کوهنوردی را به عنوان آخرین راه‌کار برای مقابله با «گردشگران » پیشنهاد کرده‌اند.

این مرکز مهم جذب گردشگر در اندونزی به خاطر قله‌های بلند و متعدد آتشفشانی و شالیزارهای سرسبز برنج شهرت دارد.

با این حال، برخی رفتارها مانند برهنگی که از دید مسئولان جزیره «غیرمحترمانه» تلقی می‌شود، سبب شده تا بازدیدکنندگان از این پس در صورت اعمال محدودیت‌ها از راهپیمایی هنگام طلوع آفتاب در مسیرهای کوهستانی محروم شوند.

این محدودیت‌ها ممکن است برای گردشگران در کوه پرجاذبه باتور و ۲۱ کوه دیگر این جزیره از سوی مسئولان اعمال شود.

یک اینفلوئنسر روسی سال گذشته پس از عکس گرفتن از خود به صورت برهنه روی یک درخت مقدس باستانی از کشور اخراج شد.

ماه مارس گذشته نیز یک گردشگر دیگر پس از انتشار عکس نیمه برهنه وی در کوه آکونگ از جزیره بالی و اندونزی اخراج شد.

ممنوعیت پیشنهادی بخشی ازراه‌کارهای ارائه شده از سوی فرماندار بالی برای مهار رفتارهای ناشایست در این جزیره است.

آیا ممنوعیت کوهنوردی در بالی اجرا می شود؟

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، فرماندار بالی روز ۳۱ مه در یک کنفرانس خبری از طرح ممنوعیت کوه نوردی با قید فوریت خبر داده بود.

طبق گزارش ها، این ممنوعیت بنا به آنچه آقای فرماندار پیشنهاد کرده به جز مراسم مذهبی در بقیه اوقات اعمال می‌شود و شامل افراد محلی و همچنین گردشگران خواهد شد.

با این حال، به نوشته روزنامه بریتانیایی ایندیپندنت، وزیر گردشگری اندونزی گفته است که این پیشنهاد هنوز در حال بحث و بررسی است و باید توسط پارلمان محلی تصویب شود.

یک شرکت ارائه دهنده خدمات تورهای کوهنوردی ماه ژوئن گذشته به نشنال جئوگرافیک گفته بود که راهنماهای این شرکت هنوز هیچ تغییری نسبت به گذشته در بالی مشاهده نکرده‌اند.

بالی چه قوانین و مقررات دیگری را ارائه می کند؟

بر اساس طرح پیشنهادی از سوی فرماندار بالی، گردشگرانی که از این جزیره بازدید می کنند قرار است توصیه‌هایی در مورد پوشش محترمانه و رفتار مناسب در مکان های مقدس دریافت کنند.

مسئولان این جزیره پر جاذبه برای گردشگران پیش‌تر نیز تدابیری را برای جلوگیری از رفتارهای خطرناک و ناشایست از سوی گردشگران در نظر گرفته بودند.

یکی از این تدابیر ممنوعیت اجاره موتورسیکلت به گردشگران خارجی پس از تخلفات مشاهده شده از سوی برخی توریست‌ها بود که اوایل سال جاری به اجرا گذاشته شد.

مسئولان بالی و متولیان امور گردشگری در بالی از بازدیدکنندگان خواسته‌اند به جای موتور، برای تردد در جزیره خودرو کرایه کنند.

با این حال، طرح‌های بحث برانگیز دیگر مانند ممنوعیت رابطه جنسی خارج از ازدواج که در اندونزی به عنوان کشوری با اکثریت مسلمان رعایت می‌شود برای گردشگران اعمال نخواهد شد.

پس از اسلام، هندوئیسم و بودیسم در اندونزی پیروان زیادی دارد؛ از همین رو این جزیره محل معابد هندو و مکان‌های مقدس از جمله کوه و آتش‌فشان فعال آگونگ است که به عنوان «خانه خدایان » شهرت دارد.

آگهی

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر دفاع اندونزی با معرفی پسر رئیس‌جمهوری به عنوان معاونش پا به عرصه انتخابات گذاشت

مرتفع‌ترین قله کوهستان آلپ بیش از ۲ متر کوتاه شد

سریع‌ترین کوهنورد جهان به عدم تلاش برای حفظ جان باربر تیمش متهم شد