سفر سالانه ۵۰۰ میلیون گردشگر به اروپا؛ صدرنشینان رقابت ۴۴ کشور کدامند؟

شهر انسی در فرانسه
شهر انسی در فرانسه Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بررسی شرکت گلوبال‌دیتا (GlobalData) نشان می‌دهد که سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون گردشگر به ۴۴ کشور اروپایی سفر می‌کنند که در این میان دو کشور پذیرای ۳۰ درصد از این تعداد گردشگر هستند.

آگهی

بررسی شرکت گلوبال‌دیتا (GlobalData) نشان می‌دهد که سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون گردشگر به ۴۴ کشور اروپایی سفر می‌کنند که در این میان دو کشور پذیرای ۳۰ درصد از این تعداد گردشگر هستند. 

بر اساس گزارش گلوبال‌دیتا، فرانسه پیش از همه‌گیری کووید-۱۹ با جذب ۸۸.۱ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۹ مهمترین مقصد توریستی در جهان بود. هر چند این جایگاه در سال ۲۰۲۱ به اسپانیا رسید ولی فرانسه با ثبت ورود ۶۶.۶ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۲ در حال پیشی گرفتن از اسپانیا و بازگشت به جایگاه نخست است. 

فرانسه نه تنها در بین گردشگران اروپایی به ویژه بریتانیایی‌ها، آلمانی‌ها و بلژیکی‌ها - محبوب است، بلکه از مهمترین مقصدهای گردشگران چینی و آمریکایی است.

گلوبال‌دیتا که در زمینه تحلیل داده‌ها فعال است، برآورد کرده که تعداد گردشگران ورودی به فرانسه بین سال‌های ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۵ با نرخ سالانه ۱۲.۱ درصد رشد کند که در این صورت، این کشور در سال ۲۰۲۵ میزبان ۹۳.۷ میلیون گردشگر خارجی خواهد بود. 

بر پایه گزارش گلوبال‌دیتا، یکی از بزرگترین جاذبه‌های فرانسه برای گردشگران خارجی شبکه حمل و نقل آن است که امکان سفر با قطارهای پرسرعت را بین شهرهای بزرگ و معروف این کشور و نیز به مقصد شهرهای توریستی کشورهای همسایه آن فراهم کرده است. 

فرانسه در حال آزمایش استفاده از قطارهای پرسرعت‌تر و نیز راه‌اندازی خط راه‌آهن پرسرعت از مبدا پاریس به وین، برلین، میلان و بارسلون است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

اسپانیا در شرایطی با استقبال از ۲۶.۳ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۱ توانست با عبور از فرانسه به رتبه اول جهان صعود کند که تقریبا تمامی کشورهای جهان درگیر موج‌های پی‌ در پی همه‌گیری ویروس کرونا بودند و اعمال محدودیت‌های اجتماعی گسترده امکان سفرهای توریستی را از میان برده بود. 

بر اساس گزارش گلوبال‌دیتا، انتظار می‌رود، اسپانیا تا سال ۲۰۲۵، مقصد سفر ۸۹.۵ میلیون گردشگر خارجی شود. 

گلوبال‌دیتا شکست این دو کشور را از سوی سایر رقبا تقریبا غیرممکن می‌داند، چرا که برگزاری جشنواره‌ها، فرهنگ و غذای این دو کشور را در کنار سواحل گسترده و زیبا، واجد جذابیت بالایی برای گردشگران بین‌المللی ارزیابی می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمار گردشگران خارجی در ترکیه رکورد پیش از کرونا را شکست؛ ایرانی‌ها جایگاه پنجم را حفظ کردند

دور تازه پساقرنطینه در فرانسه؛ وزیر گردشگری: دل‌مان برای خارجی‌ها تنگ شده بود

ویزای دورکاری دیجیتال ایتالیا چیست و چگونه آن را دریافت کنیم؟