Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ویروس کرونا؛ در حال حاضر به کدام کشورهای اروپایی و تحت چه مقرراتی می‌توان سفر کرد؟

Spain Portugal Tourism
Spain Portugal Tourism Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از Euronews Travel
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با وجود گسترش واکسیناسیون عمومی در سراسر اروپا، بسیاری از کشورهای این قاره همچنان برای کنترل شیوع کرونا محدودیت‌های مسافرتی وضع کرده‌اند که چکیده آن در این مطلب ارائه می‌شود

آگهی

با وجود گسترش واکسیناسیون عمومی در سراسر اروپا، بسیاری از کشورهای این قاره همچنان برای کنترل شیوع کرونا محدودیت‌های مسافرتی وضع کرده‌اند. برخی از آخرین تغییرات در این زمینه عبارتند از:

- قرنطینه سراسری در اتریش که به معنای ممنوعیت کامل ورود گردشگران است

- افزایش موارد ابتلا به کووید۱۹ در آلمان، هلند و بلژیک که منجر به افزایش محدودیت‌ها شده است

- لغو فعالیت برخی از بازارهای کریسمس در آلمان

- لغو قرنطینه اجباری مسافران در جمهوری چک؛ با این وجود ورود به رستوران‌ها منوط به داشتن گواهی واکسیناسیون است

- اگرچه دیگر هیچ کشوری در فهرست قرمز بریتانیا نیست اما در صورت نیاز ممکن است مقررات قرنطینه برای مسافران برخی کشورها اجباری شود

- در مولداوی نیز وضعیت اضطراری دست‌کم تا پایان این ماه برقرار و برگزاری رویدادهای خصوصی همچنان ممنوع است

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به مقررات ورود گردشگران به برخی کشورهای اروپایی که عمدتا در غرب آن یا در منطقه اسکاندیناوی واقع شده‌اند:

اتریش

هیچ گردشگری دست‌کم تا ۱۳ دسامبر اجازه ورود به اتریش را ندارد. البته برای کسانی که برای کار، تحصیل، ملاقات با شریک زندگی یا به دلایل خانوادگی به اتریش سفر می‌کنند، استثناهایی وجود دارد که جزئیات کامل آن در این لینک آمده است.

اتریش به سیستم گواهی دیجیتالی کووید اتحادیه اروپا (EUDCC) متصل است که سفر بدون محدودیت به تمام کشورهای اتحادیه و منطقه اقتصادی اروپا را با ارائه گواهی واکسیناسیون و آزمایش منفی کووید ممکن می‌کند.

با این وجود این کشور در پی افزایش موارد ابتلا به کووید۱۹، بار دیگر قرنطینه کامل و محدودیت‌های شدیدی را به اجرا گذاشته است.

در حال حاضر مردم فقط به دلایل خاصی از جمله خرید مواد غذایی، مراجعه به پزشک یا ورزش می‌توانند خانه‌های خود را ترک کنند.

این محدودیتها دست‌کم تا ۱۳ دسامبر ادامه دارد.

اطلاعات بیشتر را در این لینک می‌توان دید.

بلژیک

بلژیک نیز به سیستم گواهی دیجیتالی کووید اتحادیه اروپا متصل است. با این وجود هر فردی که وارد این کشور می‌شود باید ۴۸ ساعت قبل از ورود، فرم مربوط به اطلاعات محل اقامت مسافر (PLF) را پر کند.

افرادی که از خارج از اروپا وارد این کشور می‌شوند، حتی با وجود واکسیناسیون کامل باید در بدو ورود آزمایش پی‌سی‌آر بدهند و تا زمان دریافت نتیجه منفی آن قرنطینه شوند.

در این کشور استفاده از ماسک در فضای باز الزامی نیست اما در فضاهای سرپوشیده مانند فروشگاهها، مکان‌های عبادت و حمل و نقل عمومی همچنان اجباری است.

همچنین افراد برای ورود به بارها، رستوران‌ها، کافه‌ها و سایر مکان‌های سرپوشیده باید گواهی ایمنی خود را از طریق سیستم Covid Safe Ticket یا همان (CST) نشان دهند.

آگهی

بلژیک بار دیگر از تاریخ ۲۲ نوامبر کار از خانه را به همگان توصیه می‌کند و افراد بالای ۱۰ سال باید در وسایل نقلیه عمومی، بارها و رستوران‌ها، سالن‌های تئاتر و سینما و در رویدادهای عمومی از جمله مواردی که در فضای باز برگزار می‌شوند، ماسک بزنند.

برای حضور در بازارهای کریسمس و رویدادهایی با بیش از ۵۰ نفر در داخل خانه و ۱۰۰ نفر در فضای باز، همچنین رویدادهای خصوصی در بارها و رستوران‌ها مجوز سلامت لازم است.

اطلاعات بیشتر درباره مقررات ورود مسافران به بلژیک را در این لینک می‌توان دید.

دانمارک

دانمارک نیز به سیستم گواهی دیجیتالی کووید اتحادیه اروپا متصل و استفاده از ماسک تنها در فرودگاه‌ها اجباری است. البته ماسک زدن در مطلب پزشکان، آزمایشگاه‌ها و بیمارستان‌ها نیز توصیه می‌شود.

اطلاعات بیشتر درباره مقررات ورود مسافران به دانمارک را در این لینک می‌توان دید.

آگهی

فنلاند

فنلاند به سیستم گواهی دیجیتالی کووید اتحادیه اروپا متصل است و ورود به این کشور برای مسافران کاملاً واکسینه شده و بهبود یافتگان از بیماری کووید۱۹ آزاد است.

اطلاعات بیشتر درباره مقررات ورود مسافران به فنلاند را در این لینک می‌توان دید.

فرانسه

فرانسه به سیستم گواهی دیجیتالی کووید اتحادیه اروپا متصل است و داشتن «گواهینامه واکسیناسیون» (گذرنامه سلامت) را نیز برای ورود به اماکن عمومی اجباری کرده است.

پوشیدن ماسک در همه فضاهای عمومی سرپوشیده و حتی برخی مکان‌های روباز از جمله صف‌های شلوغ، بازارها یا سکوهای استادیوم‌ها اجباری است.

اطلاعات بیشتر درباره مقررات ورود مسافران به فرانسه را در این لینک می‌توان دید.

آگهی

آلمان

آلمان به سیستم گواهی دیجیتالی کووید اتحادیه اروپا متصل است و همچون فرانسه داشتن «گذرنامه سلامت» را برای ورود به اماکن عمومی اجباری کرده است.

مسافرانی که وارد آلمان می‌شوند، باید قبل از سفر یک فرم ثبت‌نام دیجیتالی پر کنند و مدرکی مبنی بر واکسیناسیون کامل یا منفی بودن تست کووید داشته باشند که جزئیات کامل را در این لینک می‌توان دید.

همچنین از ۲۱ نوامبر مسافران واکسینه نشده‌ای که از بلژیک، ایرلند، یونان و هلند به آلمان می‌روند، باید پس از ورود به این کشور برای مدت ۱۰ روز در قرنطینه باشند. دورۀ قرنطینه را می‌توان با ارائه آزمایش منفی در روز پنجم قرنطینه یا بعد از آن کوتاه کرد.

مسافرانی که از این کشورها وارد آلمان می‌شوند باید در پورتال دیجیتال ورود به اآلمان (Germany’s Digital Entry Portal) نیز ثبت نام کنند.

علاوه بر محدودیت‌های سراسری اعمال شده، هر ایالت نیز این اختیار را دارد تا از نیمه ماه نوامبر مقررات بیشتری را متناسب با وضعیت آن ایالت به اجرا بگذارد. بنابراین بهتر است قبل از سفر به هر کدام از ایالتهای این کشور جستجوهای لازم را انجام دهید و نسبت به محدودیتهای وضع شده آگاه شوید.

آگهی

بر اساس آخرین اطلاعات، مونیخ و بایرن بازارهای کریسمس خود را لغو کرده‌اند؛ اما این بازارها در دیگر ایالت‌ها همچنان فعال هستند.

در این لینک می‌توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

یونان

یونان به سیستم گواهی دیجیتالی کووید اتحادیه اروپا متصل است. سواحل آن نیز باز هستند اما مردم باید فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

در تمامی مکان‌های عمومی سرپوشیده استفاده از ماسک اجباری است و مقررات منع آمد و شد در برخی از جزایر یونان اعمال شده است.

برای سفر به این کشور انجام آزمایش پی‌سی‌آر یا داشتن گواهی دیجیتال اتحادیه اروپا یا اثبات مدرکی دال بر واکسیناسیون کامل لازم است.

آگهی

همچنین همه افرادی که وارد یونان می‌شوند باید یک فرم حاوی اطلاعاتی درباره مکان اقامت را پر کنند.

اطلاعات بیشتر را در اینجا می‌توانید پیدا کنید.

ایسلند

ایسلند نیز به سیستم گواهی دیجیتالی کووید اتحادیه اروپا متصل است که سفر بدون محدودیت به تمام کشورهای اتحادیه و منطقه اقتصادی اروپا را با ارائه گواهی واکسیناسیون و آزمایش منفی کووید ممکن می‌کند.

مسافرانی که وارد ایسلند می‌شوند باید به طور کامل واکسینه شده یا در صورت ابتلای به کووید۱۹ بهبود یافته باشند. آنها همچنین باید ۷۲ ساعت قبل از ورود به ایسلند آزمایش پی‌سی‌آر انجام داده و نتیجه منفی آن را به همراه داشته باشند.

اطلاعات بیشتر در این لینک وجود دارد.

آگهی

ایرلند

ایرلند نیز به سیستم گواهی دیجیتالی کووید اتحادیه اروپا متصل است و از ۳۱ اکتبر افرادی که وارد ایرلند می‌شوند نیازی به قرنطینه در هتل‌ها یا خانه ندارند.

بسیاری از هتل‌ها و میهمانخانه‌های ایرلند از ۲۲ اکتبر باز شده‌اند و افرادی که به طور کامل واکسینه شده‌اند یا مدرک مبنی بر بهبودی از کووید۱۹ دارند می‌توانند از هتل‌ها و میهمانخانه‌ها استفاده کنند.

اطلاعات بیشتر درباره مقررات کرونایی ایرلند را می‌توان در این لینک یافت.

ایتالیا

ایتالیا به سیستم گواهی دیجیتالی کووید اتحادیه اروپا متصل است و برای ورود به اکثر اماکن سرپوشیده در این کشور، داشتن «گواهینامه واکسیناسیون» ضروری است که جزئیات آن را می‌توان در این لینک مشاهده کرد.

در حال حاضر همه مناطق ایتالیا «کم خطر» طبقه بندی شده‌اند که باعث شده هتل‌ها بتوانند فعالیتشان را از سر بگیرند و غذاخوری در فضاهای باز مجاز اعلام شود.

آگهی

اطلاعات بیشتر درباره مقررات سفر به ایتالیا را می‌توانید در این لینک پیدا کند.

موناکو

مرزهای موناکو برای ورود گردشگران باز است و این شاهزاده نشین نیز از سیستم یکپارچه اتحادیه اروپا برای وضع محدودیت‌ها پیروی می‌کند.

بازدیدکنندگان به این کشور باید حداکثر ۷۲ ساعت قبل از ورود آزمایش پی‌سی‌آر داده و نتیجه منفی آن را به همراه داشته باشند ودر صورت عدم ارائه پاسخ منفی قرنطینه شوند.

اطلاعات بیشتر درباره سفر به موناکو را در اینجا جستجو کنید.

هلند

هلند به سیستم گواهی دیجیتالی کووید اتحادیه اروپا متصل است و همه افرادی که وارد خاک آن می‌شوند باید نتیجه منفی آزمایش پی‌سی‌آر را ارائه دهند که بیش از ۷۲ ساعت از مدت انجام آن نگذشته باشد. مسافران همچنین باید یک فرم اعلام سلامت را پر کنند.

آگهی

اگرچه هر فردی که از مناطق بسیار آلوده به ویروس کرونا وارد هلند می‌شود باید مدت ۱۰ روز را در قرنطینه سپری کند، اما هیچ دوره قرنطینه‌ای برای بازدیدکنندگانی که از کشورهای «ایمن» در سراسر اتحادیه اروپا، آسیا و اقیانوسیه وارد هلند می‌شوند وضع نشده است.

علاوه بر این از ۲۰ نوامبر قرنطینه نسبی در این کشور برقرار است؛ به این معنی که بارها، رستوران‌ها و سوپرمارکت‌ها باید در ساعت ۸ شب بسته شوند و فروشگاه‌های دارای کالاهای غیرضروری نیز درهای خود را در ساعت ۶ بعد از ظهر ببندند.

رقابتهای حرفه‌ای در استادیوم‌های خالی انجام می‌شود و از مردم خواسته می‌شود تا حد امکان از خانه کار کنند.

اطلاعات کامل درباره مقررات ورود به هلند را می‌توان در اینجا یافت.

نروژ

نروژ نیز به سیستم گواهی دیجیتالی کووید اتحادیه اروپا متصل است و مسافرانی که کاملاً واکسینه شده‌اند، نیازی به ارائه مدرکی مبنی بر منفی بودن آزمایش در بدو ورود، یا تکمیل فرم ثبت‌نام آنلاین قبل از ورود ندارند.

آگهی

اطلاعات بیشتر درباره مقررات سفر به نروژ را در اینجا جستجو کنید.

پرتغال

پرتغال به سیستم گواهی دیجیتالی کووید اتحادیه اروپا متصل است. در این کشور و جزایر آن استفاده از ماسک در اماکن عمومی همچنین فاصله گذاری اجتماعی الزامی است و اقدامات بهداشتی اضافی در همه مکان‌های عمومی به اجرا گذاشته شده است.

اطلاعات بیشتر درباره سفر به پرتغال را در اینجا بیابید.

اسپانیا

اسپانیا به سیستم گواهی دیجیتالی کووید اتحادیه اروپا متصل است. این کشور برای مسافرانی که از کشورهای در معرض خطر وارد می‌شوند از جمله آلمان و فرانسه، آزمایش آنتی ژن را نیز به جای تست پی‌سی‌آر قبول می‌کند.

برای مسافران ورودی از مناطق کم خطر انجام هیچ نوع تستی اجباری نیست.

آگهی

اطلاعات بیشتر درباره سفر به اسپانیا را در اینجا بیابید.

سوئد

سوئد به سیستم گواهی دیجیتالی کووید اتحادیه اروپا متصل است و در حال حاضر نیز هیچ ممنوعیتی برای ورود مسافرانی از بریتانیا یا کشورهایی خارج از اتحادیه اروپا به سوئد وجود ندارد.

تنها استثنای ورود، مربوط به افرادی است که هیچ مدرکی مبنی بر بهبودی پس از ابتلا به کووید۱۹ یا نتیجه منفی تست پی‌سی‌آر به همراه ندارند.

سوئد از ۵ نوامبر مرزهای خود را به روی مسافران خارج از اتحادیه اروپا از جمله مسافرانی از ایالات متحده باز کرده است.

مراکز اقتصادی این کشور و مراکز خرید نیز با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پوشاندن صورت با ماسک و اجرای تدابیر بهداشتی باز هستند.

آگهی

اطلاعات بیشتر درباره مقررات سفر به سوئد را در اینجا جستجو کنید.

سوئیس

سوئیس به سیستم گواهی دیجیتالی کووید اتحادیه اروپا متصل است و برای ورود مسافران، مقرراتی مشابه همسایگان را به اجرا گذاشته است از جمله به همراه داشتن نتیجه منفی تست پی‌سی‌آر و تکمیل فرم ثبت نام آنلاین.

بارها و رستوران‌های این کشور نیز کار خود را از سر گرفته‌اند و فعالیت‌های فرهنگی آغاز شده‌اند.

سوئیس به طور مرتب فهرست کشورهایی را که ورود مسافر از آنجا به خاکش مجاز است، به روز می‌کند که اطلاعات آن را در این لینک می‌توان یافت.

ترکیه

مسافران ۱۲ سال و بالاتری که به ترکیه می‌روند باید بطور کامل واکسینه شده باشند و در غیراینصورت حداکثر تا ۷۲ ساعت پس از ورود، نتیجه منفی آزمایش پی‌سی‌ار و حداکثر تا ۴۸ ساعت پس از ورود نتیجه منفی آزمایش آنتی ژن را ارائه دهند.

آگهی

همه افرادی که وارد ترکیه می‌شوند، از نظر پزشکی کنترل می‌شوند تا علائم ابتلا به کووید۱۹ از جمله تب نداشته باشند. ممکن است از برخی از مسافران نیز در بدو ورود و بطور تصادفی تست پی‌سی‌آر گرفته شود.

در این کشور رستوران‌ها و هتل‌ها باز هستند و خدمات عمومی از سر گرفته شده است.

استفاده از ماسک در فضاهای باز الزامی است و شرکت هواپیمایی «ترکیش ایرلاین» هم به تفکیک کشورها، محدودیت‌های پروازی خود را اعلام کرده است.

اوکراین

همه مسافرانی که وارد اوکراین می‌شوند، باید بیمه درمانی در اختیار داشته باشند که کووید۱۹ را نیز پوشش دهد.

محدودیت‌های ورود به خاک اوکراین، بستگی به این دارد که آیا شما از یک کشور واقع در منطقه «سبز» سفر کرده‌اید یا منطقه «قرمز».

آگهی

اوکراین یک سیستم طبقه‌بندی منطقه‌ای با کد رنگی را اجرا می‌کند که دست‌کم تا سال جدید میلادی برقرار است. رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک نیز دراین کشور اجباری است.

اطلاعات بیشتر درباره سفر به اوکراین را در اینجا جستجو کنید.

بریتانیا

بریتانیا همه کشورها را از فهرست قرمز خود حذف و قرنطینه اجباری در هتل‌ها را نیز لغو کرده است.

افراد در حال حاضر می‌توانند به جای انجام یک آزمایش پرهزینه در دومین روز سفر، تنها نتیجه منفی تست کرونا را به همراه داشته باشند.

همچنین همه افرادی که وارد بریتانیا می‌شوند باید فرم اطلاعات مربوط به مکان اقامت مسافر را پر کنند.

آگهی

اطلاعات بیشتر درباره سفر به بریتانیا را از این لینک دریافت کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تمام کشورهای اروپایی که می‌توانید بدون واکسن یا نتیجه تست کرونا به آن‌ها سفر کنید

ابتلای نخست وزیر فرانسه به کرونا؛ پنج عضو دولت بلژیک قرنطینه شدند

پوتین پس از دیدار با اسد تست کرونا داد و به قرنطینه رفت