Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

هشدار سازمان جهانی بهداشت: ممکن است ۷۰۰ هزار نفر دیگر در اروپا بر اثر کرونا کشته شوند

هشدار دفتر منطقه اروپای سازمان جهانی بهداشت در مورد احتمال افزایش شمار جانباختگان بر اثر ابتلا به کرونا در اروپا
هشدار دفتر منطقه اروپای سازمان جهانی بهداشت در مورد احتمال افزایش شمار جانباختگان بر اثر ابتلا به کرونا در اروپا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دفتر منطقه‌ اروپای سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که پیش‌بینی‌های این نهاد بین‌المللی حکایت از آن دارد که با روند رو به رشد شمار مبتلایان به کرونا در اروپا، این منطقه جغرافیایی تا بهار سال آینده با جانباختن ۷۰۰ هزار نفر دیگر به علت ابتلا به این بیماری مواجه خواهد شد.

آگهی

دفتر منطقه‌ اروپای سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که پیش‌بینی‌های این نهاد بین‌المللی حکایت از آن دارد که با روند رو به رشد شمار مبتلایان به کرونا در اروپا، این منطقه تا بهار سال آینده با جانباختن ۷۰۰ هزار نفر دیگر به علت ابتلا به این بیماری مواجه خواهد شد.

بنابراین در صورت تحقق پیش‌بینی دفتر منطقه اروپای سازمان جهانی بهداشت شمار جانباختگان بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در اروپا تا بهار سال آینده از مرز ۲ میلیون نفر خواهد گذشت.

از همین رو دفتر منطقه اروپای سازمان جهانی بهداشت از شهروندان اروپایی خواست برای کاهش شمار مبتلایان واکسینه شوند و مقررات بهداشتی را رعایت کنند. این نهاد همچنین بر رعایت فاصله اجتماعی برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا تأکید کرد.

هانس کلوگ، مدیر دفتر منطقه اروپای سازمان جهانی بهداشت گفت که موضوع همه‌گیری کرونا در سراسر اروپا و آسیای مرکزی «بسیار جدی» است.

او با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که «اروپا با زمستانی چالش‌برانگیز روبرو است اما نباید ناامید بود» زیرا «دولت‌ها، مسئولان بهداشت و شهروندان می‌توانند اقدام‌ها قاطعی برای مهار بیماری کرونا انجام دهند.»

دفتر منطقه اروپای سازمان جهانی بهداشت که حوزه فعالیتش تا آسیای مرکزی امتداد دارد، در گزارش خود اعلام کرد که مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در هفته گذشته در این منطقه به ۴ هزار و ۲۰۰ نفر در روز افزایش یافته که دو برابر میزان ثبت شده در پایان ماه سپتامبر است.

در حال حاضر شمار جانباختان بر اثر ابتلا به کرونا در منطقه اروپا به ۱.۵ میلیون نفر رسیده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

دفتر منطقه اروپای سازمان جهانی بهداشت در ادامه از «سویه دلتای ویروس کرونا که سریع منتقل می‌شود»، «کاهش اقدامات محدودکننده» و «واکسینه نشدن بخش بزرگی از جمعیت اروپا» به عنوان ۳ عامل افزایش مرگ و میرها بر اثر ابتلا به کرونا نام برده است.

در بیانیه دفتر منطقه اروپای سازمان جهانی بهداشت آمده است: «ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که فشار زیاد یا فوق‌العاده روی تخت‌های بیمارستانی در ۲۵ کشور منطقه اروپا، و استرس شدید یا فوق‌العاده در بخش مراقبت‌های ویژه در ۴۹ کشور از ۵۳ کشور در این منطقه از هم‌اکنون تا اول مارس ۲۰۲۲ وجود داشته باشد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان جهانی بهداشت: بین ۸۰ تا ۱۸۰ هزار نفر از کادر درمان قربانی کرونا شدند

سازمان جهانی بهداشت: روند شیوع کرونا در اروپا همچنان صعودی است

زنی که از سقوط آسانسور از طبقه ۷۵ یک آسمان‌خراش جان سالم به در برد