سازمان جهانی بهداشت: بین ۸۰ تا ۱۸۰ هزار نفر از کادر درمان قربانی کرونا شدند

همه‌گیری بیماری «کووید ۱۹»
همه‌گیری بیماری «کووید ۱۹» Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته مدیرکل سازمان جهانی بهداشت بیش از ۸۰ درصد اعضای کادر درمان در اکثر کشورهای ثروتمند به طور کامل واکسینه شده‌اند اما در قاره آفریقا به طور میانگین از هر ۱۰ عضو کادر درمان کمتر از یک نفر به طور کامل در برابر «کووید ۱۹» واکسینه شده است.

آگهی

سازمان جهانی بهداشت تخمین می‌زند که همه‌گیری بیماری «کووید ۱۹» از ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ تا ماه مه سال جاری جان ۸۰ هزار تا ۱۸۰ هزار نفر از کادر درمان را در سراسر جهان گرفت.

تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت که این رقم نشاندهنده اهمیت واکسیناسیون کادر درمان است. وی اظهار داشت: «داده‌های ۱۱۹ کشور نشان می‌دهد که به طور میانگین دو نفر از هر پنج عضو کادر درمان در سطح جهان به طور کامل واکسینه شده‌اند.»

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در عین حال افزود که این آمار تفاوت زیاد بین میزان واکسیناسیون کادر درمان در مناطق مختلف یا در میان گروه‌های اقتصادی متفاوت را نشان نمی‌دهد. به گفته تدروس ادهانوم در قاره آفریقا به طور میانگین از هر ۱۰ عضو کادر درمان کمتر از یک نفر به طور کامل در برابر «کووید ۱۹» واکسینه شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این در حالی است که به گفته مدیرکل سازمان جهانی بهداشت بیش از ۸۰ درصد اعضای کادر درمان در اکثر کشورهای ثروتمند به طور کامل واکسینه شده‌اند.

سازمان جهانی بهداشت تاکنون بارها از نابرابری در زمینه واکسیناسیون علیه ویروس کرونا انتقاد کرده است. این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد همچنین بارها از کشورهای ثروتمند خواسته است تا به واکسیناسیون در کشورهای فقیر جهان توجه نشان دهند.

به گفته تدروس ادهانوم کشورهای عضو گروه ۲۰ تاکنون تنها ۱۵۰ میلیون دوز واکسن در اختیار ساز و کار «کوواکس» گذاشته‌اند. این در حالی است که گروه ۲۰ پیش از این وعده داده بود که بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دوز از واکسن کرونا را به «کوواکس» تحویل خواهد داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار سازمان جهانی بهداشت: ممکن است ۷۰۰ هزار نفر دیگر در اروپا بر اثر کرونا کشته شوند

شمار قربانیان ویروس کرونا در جهان از مرز ۵ میلیون نفر گذشت

رکوردشکنی کرونا در روسیه؛ شمار قربانیان در سطح جهان به مرز ۵ میلیون نفر رسید