Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری بیماری‌: هر چه سریع‌تر برای جلوگیری از بازگشت همه‌گیری کرونا عمل کنید

همه‌گیری دوباره کرونا و فشار بر کادر درمان
همه‌گیری دوباره کرونا و فشار بر کادر درمان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری بیماری» از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست هر چه سریع‌تر تدابیر ویژه‌ای را برای جلوگیری از بازگشت همه‌گیری کرونا در ماه‌های دسامبر و ژانویه اتخاذ کنند.

آگهی

«مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری بیماری» از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست هر چه سریع‌تر تدابیر ویژه‌ای را برای جلوگیری از بازگشت همه‌گیری کرونا در ماه‌های دسامبر و ژانویه اتخاذ کنند.

این سازمان که مأموریتش تقویت قوای تدافعی اروپا در برابر بیماری‌های عفونی است، در ادامه تأکید کرد که کشورهای عضو اتحادیه اروپا با اتخاد تدابیر فوری برای مهار کرونا از شدت فشار بر حوزه بهداشت و درمان کشورهایشان بکاهند.

پیشتر دفتر منطقه‌ اروپای سازمان جهانی بهداشت از احتمال جان‌باختن ۷۰۰ هزار نفر دیگر در اروپا بر اثر کرونا تا بهار سال آینده خبر داده بود.

آندره آمون، مدیر مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری بیماری‌ها (ای.سی.دی.سی) امروز چهارشنبه ۲۴ نوامبر با انتشار پیامی، تزریق دوز تقویت کننده واکسن کرونا را برای تمام افراد بالای ۱۸ سال با اولویت افرادی که بیش از ۴۰ سال سن دارند، توصیه کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری بیماری همچنین بر ضرورت افزایش سطح واکسیناسیون در اتحادیه اروپا به ویژه در کشورهایی که در این زمینه عقب‌تر هستند، تأکید کرد.

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در واکنش به درخواست مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری بیماری گفت: «ما باید سطح واکسیناسیون‌ را برای کنترل همه‌گیری کرونا افزایش دهیم.»

او در ادامه با تأکید بر ضرورت در دسترس بودن دوزهای تقویت‌کننده ‌واکسن‌ کرونا برای بزرگسالان، گفت که در این مسیر باید اولویت به افراد بالای ۴۰ سال و آسیب‌پذیر داده شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محدودیت های جدید کرونایی در اروپا؛ بازارچه کریسمس مونیخ برای دومین سال پیاپی لغو شد

توافق «اصولی» برای آغاز مذاکرات پیوستن اوکراین و مولداوی به اتحادیه اروپا؛ آیا مجارستان مانع می‌شود؟

وتوی لحظه آخری آلمان مانع تصویب نخستین تحریم‌های گازی اتحادیه اروپا علیه روسیه شد