محدودیت های جدید کرونایی در اروپا؛ بازارچه کریسمس مونیخ برای دومین سال پیاپی لغو شد

بازارچه کریسمس مونیخ (عکس از آرشیو)
بازارچه کریسمس مونیخ (عکس از آرشیو) Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته شهردار مونیخ با توجه به«شرایط بغرنج بیمارستان‌ها» و افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا چاره‌ای جز لغو بازارچه کریسمس این شهر وجود ندارد.

آگهی

دیتر رایتر، شهردار مونیخ روز سه‌شنبه اعلام کرد که بازارچه کریسمس در این شهر به دلیل افزایش چشمگیر موارد ابتلا به ویروس کرونا در آلمان برگزار نخواهد شد. 

بیش از دو میلیون نفر هر سال از بازارچه کریسمس مونیخ، مرکز ایالت بایرن بازدید می‌کنند. مونیخ اولین شهر آلمان است که برای کریسمس امسال تصمیم به لغو بازارچه خرید گرفته است. ایالت بایرن در جنوب آلمان در جریان موج جدید شیوع بیماری «کووید ۱۹» به یکی کانون‌های شیوع ویروس کرونا در این کشور تبدیل شده است. 

دیتر رایتر در بیانیه خود آورده است که  با توجه به«شرایط بغرنج بیمارستان‌ها» و افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا چاره‌ای جز لغو بازارچه کریسمس مونیخ ندارد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مونیخ با بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دومین شهر بزرگ آلمان محسوب می‌شود. آلمان از جمله کشورهای اروپایی است که طی روزهای گذشته با موج جدیدی از شیوع بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» روبرو شده است. یکی از دلایل این وضعیت سطح پائین واکسیناسیون در برابر این بیماری در آلمان عنوان می‌شود.

تاکنون تنها ۶۷.۶ درصد از آلمانی‌ها در مقابل ویروس کرونا واکسینه شده‌اند. 

همه بازارچه‌های کریسمس در آلمان سال گذشته به دلیل همه‌گیری «کووید ۱۹» لغو شدند. این در حالی است که بازارچه‌های کریسمس در آلمان محبوبیت زیادی دارند. 

وضع مجدد محدودیت‌های اجتماعی در برخی کشورهای اروپایی

AP Photo
شیوع کرونا در ایرلندAP Photo

از سوی دیگر دولت ایرلند روز سه‌شنبه اعلام کرد که برخی محدودیت‌ها را برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا به اجرا می‌گذارد. 

از جمله محدودیت‌هایی که در ایرلند به اجرا در خواهد آمد افزایش سطح دورکاری و تعطیلی بارها و رستوران‌ها پس از نیمه شب است. 

مقامات پرتغال نیز اعلام کرده‌اند که با توجه افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و موج بستری شدن بیماران در بیمارستان‌ها وضع مجدد برخی از محدودیت‌های اجتماعی را مدنظر دارند. از سوی دیگر دولت قبرس می‌گوید که به تدریج امکان تزریق دوز سوم واکسن کرونا را به افراد بالای ۱۸ سال فراهم خواهد کرد. 

قبرس نیز از جمله کشورهایی است که با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و شمار افراد بستری در بیمارستان‌ها روبرو است. دولت اسلواکی هم قرار است روز پنجشنبه درباره افزایش محدودیت‌های وضع شده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تصمیم‌گیری کند. مقامات این کشور در نظر دارند تا دسترسی به خدمات مختلف را برای افراد واکسینه نشده محدود کنند. 

دولت بلژیک نیز روز دوشنبه پیش‌نویس لایحه‌ای را تصویب کرد که واکسیناسیون در برابر بیماری «کووید ۱۹» را برای کارکنان بخش بهداشت و درمان اجباری می‌کند. بنا به این لایحه کارکنان بخش بهداشت و درمان بلژیک از روز اول ژانویه سال ۲۰۲۲ میلادی سه ماه برای واکسینه کردن خود مهلت دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری بیماری‌: هر چه سریع‌تر برای جلوگیری از بازگشت همه‌گیری کرونا عمل کنید

دولت اتریش در نظر دارد افراد واکسینه نشده در برابر کرونا را قرنطینه کند

اداره دارویی اروپا به دو داروی مبتنی بر پادتن برای درمان کرونا مجوز داد