دولت اتریش در نظر دارد افراد واکسینه نشده در برابر کرونا را قرنطینه کند

واکسیناسیون علیه «کووید ۱۹» در اتریش
واکسیناسیون علیه «کووید ۱۹» در اتریش Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صدراعظم اتریش سطح واکسیناسیون در این کشور را «به طرز خجالت‌آوری پائین» توصیف کرد.

آگهی

الکساندر شالنبرگ، صدراعظم اتریش روز جمعه گفت که دولتش به دنبال قرنطینه افرادی است که واکسن بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» را دریافت نکرده‌اند.

صدراعظم اتریش گفت که پارلمان این کشور روز یکشنبه درباره قرنطینه افراد واکسینه نشده تصمیم‌گیری خواهد کرد. به گفته وی افرادی که از بیماری «کووید ۱۹» بهبود یافته‌اند حتی اگر واکسن کرونا به آنها تزریق نشده باشد قرنطینه نخواهند شد.

شمار شناسایی موارد جدید ابتلای روزانه به ویروس کرونا در اتریش طی روزهای گذشته مانند بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی سیر صعودی داشت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

الکساندر شالنبرگ گفت: «هدف ما روشن است. می‌خواهیم روز یکشنبه اجازه قرنطینه در سطح کشور را برای افراد واکسینه نشده، کسب کنیم.»

صدراعظم اتریش اشاره‌ای به زمان احتمالی اجرای طرح قرنطینه برای افرادی که واکسن کرونا نزده‌اند نکرد. دو ایالت اتریش از روز دوشنبه گذشته طرح قرنطینه افراد واکسینه نشده را به اجرا گذاشته‌اند.

الکساندر شالنبرگ سطح واکسیناسیون در اتریش را «به طرز خجالت‌آوری پائین» توصیف کرد. حدود ۶۴ درصد از جمعیت اتریش در برابر بیماری «کووید ۱۹» واکسینه شده‌اند. رقمی که پایین‌تر از میانگین ۶۷ درصدی در سطح اروپا است.

افزایش نگرانی‌ها از موج جدید شیوع کرونا در قاره اروپا

از سوی دیگر مرکز کنترل بیماری‌ها در اروپا روز جمعه اعلام کرد که وضعیت ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا از نظر شیوع ویروس کرونا «بسیار نگران‌کننده» است.

در ارزیابی هفتگی این مرکز از وضعیت شیوع بیماری «کووید ۱۹» در قاره اروپا بابت شرایط بهداشتی در ۱۰ کشور بلژیک، بلغارستان، کرواسی، جمهوری چک، استونی، یونان، مجارستان، هلند، لهستان و اسلوونی به شدت ابراز نگرانی شده است.

همزمان دو کشور نروژ و هلند روز جمعه اعلام کردند که محدودیت‌های جدیدی برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا به اجرا می‌گذارند. سازمان جهانی بهداشت هشدار داده است که اروپا بار دیگر به «کانون» شیوع بیماری «کووید ۱۹» تبدیل شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از ضد‍‌ واکسن تا طرفداری از پوتین؛ چگونه نظریه‌های توطئه راست افراطی اتریش را تقویت کرده است؟

واکنش مقامات بلژیک و هلند به اعتراض علیه محدودیت‌های کرونایی؛ روته: خشونت احمق‌ها بود

محدودیت های جدید کرونایی در اروپا؛ بازارچه کریسمس مونیخ برای دومین سال پیاپی لغو شد