Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نگاهی به کنژاک، پای ثابت سفره‌ غذای ژاپنی

نگاهی به کنژاک، پای ثابت سفره‌ غذای ژاپنی
Copyright 
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«این محصولات برای کسانی که دیابت دارند و برای لاغر شدن خیلی خوب است، چون جذب کالری را کم می‌کنند و پختشان بسیار آسان است.»

آگهی

این برنامهٔ مزه، مجلهٔ آشپزی یورونیوز به معرفی کنژاک، یکی از مواد غذایی اصلی ژاپن اختصاص دارد.

کُنژاک گیاه ویژه‌ای است که عمدتا در مناطق مرکزی ژاپن کشت می‌شود واز ریشهٔ آن خمیری تهیه می‌شود که کاربرد فراوانی در آشپزی ژاپنی دارد. ژاپنی‌ها می‌گویند‌ کنژاک خاصیتِ زیادی دارد و حتی خوردنِ زیاد آن باعث چاقی نمی‌شود.

از آنجا که این ماده بسیار کم‌کالری است و به لاغر شدن کمک می‌کند اخیرا توجه به آن برای رسیدن به وزن مطلوب و سلامتی بیشتر شده است.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

استان گانما در مرکز ژاپن، عمدهٔ محصول کنژاک این کشور را تولید می‌کند. شیگنوبو کامبه، یک تولیدکنندهٔ برجستهٔ کنژاک است. او دربارهٔ کنژاک می‌گوید: «برگ‌های این گیاه خورده نمی‌شود. اصل محصول از ریشهٔ آن می‌آید. البته در این فصل هنوز ریشهٔ گیاه کوچک است. برداشت ما در اواخر اکتبر یا ماه نوامبر (اواخر پاییز) انجام می‌شود.»

خمیر کنژاک از بخش ریشهٔ گیاه تهیه می‌شود

کنژاک، خوراکی است سالم که در بسیاری از غذاهای ژاپنی حاضر است. معمولا به شکل خمیر در می‌آید و بعد بریده می‌شود. کنژاک کم‌کالری سرشار از فیبر بوده و سیرکننده است.

تیه‌ری ووازن، سرآشپز ستاره‌دار فرانسوی در ژاپن، علت مطرح شدن نام دوبارهٔ کنژاک را سالم بودن آن می‌‌داند و می‌گوید: «چیزی که برای تن خوب باشد برای ذهن هم خوب است.»

در گانما یعنی منطقه تولید عمدهٔ کنژاک به سراغ فروشگاهی می‌رویم که در آن انواع این محصول را می‌توان پیدا کرد.

با خمیر کنژاک انواع محصولات غذایی از پاپ کورن و‌ بستنی گرفته تا رشته و برنج تولید می‌شود. این محصولات برای کسانی که دیابت دارند خیلی خوب است، چون جذب کالری را کم می‌کنند و پختشان بسیار آسان است.

انواع محصولات غذایی با خمیر کنژاک تهیه می‌شود

تیه‌ری دربارهٔ طعم خاص این ماده می‌گوید:‌ «در ژاپنی به مزه‌ای شبیه طعم کنژاک می‌گویند یاساشی آژی؛ یعن طعم ملایم و دوستانه. این طعم هیچگونه تندی و تیزی ندارد. کافی است کمی از آن بخورید تا بفهمید که چقدر برای سلامتی خوب است.»

میزان قند موجود در کنژاک تقریبا صفر است بنابراین کالری ناچیزی دارد و همین باعث می‌شود که تقاضا برای آن در بازار امروز بیشتر باشد. 

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

معروفیت شهر اوداوارا در ژاپن با غذاهای «سوریمی»