Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شلیک موفق موشک فراصوت آمریکایی؛ حرکت با سرعتی ۵ برابر صدا

طرح موشک فراصوت آمریکا
طرح موشک فراصوت آمریکا Copyright Copyright Raytheon Missiles & Defense
Copyright Copyright Raytheon Missiles & Defense
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

موشک‌های فراصوت افزون بر سرعت بالای آنها به دلیل توانایی آنها در تغییر مسیر پس از شلیک و نیز رادارگریزی مورد توجه قدرت‌های جهانی قرار گرفته‌اند.

آگهی

ایالات متحده یک موشک مافوق صوت ساخته شده با فناوری تنفس هوا را که سرعت حرکت آن به بیش از پنج برابر سرعت صوت می‌رسد، با موفقیت آزمایش کرد.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز دوشنبه با اعلام این خبر، توضیح داد که این موشک ساخت شرکت ریتون (Raytheon) است. لاکهید مارتین (Lockheed Martin)، شرکت رقیب ریتون نیز پیشتر دو آزمایش را ترتیب داده بود که شلیک یکی از موشک‌های ساخت این شرکت با شکست مواجه شد.

این دو شرکت در حال رقابت برای کسب سهم بیشتر در قراردادهای پنتاگون برای توسعه طرح موشک‌های فراصوت متکی به فناوری تنفس هوا هستند که با مشارکت آژانس تحقیقات پیشرفته دفاعی (DARPA) و نیروی هوایی ایالات متحده در حال اجراست.

موشک مافوق صوت ساخته شده با فناوری تنفس هوا قادر است از هوای موجود در جو زمین برای دستیابی به نیروی محرکه پایدارِ لازم برای حرکت با سرعت بالا استفاده کند. 

موشک‌های مافوق صوت بالاتر از جو زمین حرکت می‌کنند و نمونه آزمایش شده از سوی آمریکا در ارتفاعی ۱۸ کیلومتری از جو زمین شلیک شده و توانسته با سرعتی حدود ۶۲۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند.  

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید 

موشک‌های فراصوت افزون بر سرعت بالای آنها به دلیل توانایی آنها در تغییر مسیر پس از شلیک و نیز رادارگریزی مورد توجه قدرت‌های جهانی قرار گرفته‌اند. چنان که ارتش روسیه مدعی است که در تهاجم نظامی خود به خاک اوکراین از یک نمونه از موشک‌های مافوق صوت خود استفاده کرد و چین نیز در سال ۲۰۱۹ و در جریان یک مراسم رژه نظامی از موشک فراصوت ساخت خود رونمایی کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سلاح آمریکایی که یک کشتی را در کمتر از ۳۰ ثانیه به دو نیم می‌کند

موشک «بولاوا» روسیه؛ سلاح ترسناکی که «می‌تواند آمریکا را نابود کند»

آمریکا به‌دنبال توسعه سلاح‌‌های لیزری برای مقابله با موشک‌‌های فراصوت روسیه و چین است