برای اولین بار در اروپا؛ فرانسه به «اتوبوس کاملا خودکار» اجازه تردد داد

مینی‌بوس خودکار در فرانسه
مینی‌بوس خودکار در فرانسه Copyright EasyMile
Copyright EasyMile
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حرکت آزمایشی این مینی‌بوس که از آن به عنوان «اتوبوس کاملا خودکار» یاد می‌شود از ماه مارس (اسفند/فروردین) در شهر تولوز در جنوب غربی فرانسه آغاز شده بود.

آگهی

بک مینی‌بوس بدون راننده در فرانسه با ظرفیت حمل ۱۲ نفر به اولین خودروی کاملا خودکاری تبدیل شد که در اروپا اجازه تردد در خیابان‌ها را پیدا کرده است.

حرکت آزمایشی این مینی‌بوس که از آن به عنوان «اتوبوس کاملا خودکار» یاد شده است از ماه مارس (اسفند/فروردین) در شهر تولوز در جنوب غربی فرانسه آغاز شده بود. ژان بتیست جباری و باربارا پومپیلی، وزرای حمل و نقل و محیط‌زیست فرانسه هفته گذشته با آغاز استفاده رسمی از این مینی‌بوس بدون راننده موافقت کردند.

بنوآ پرن، مدیرعامل شرکت «ایزی مایل» که این مینی‌بوس را تولید کرده است می‌گوید: «این گام مهمی در راستای عرضه تجاری تردد خودکار هم در مراکز خصوصی بزرگ و هم در جاده‌های عمومی است.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این مینی‌بوس خودکار قرار است در مسیری ثابت و ۶۰۰ متری حرکت کند. بنا به اعلام «ایزی مایل» هر چند این مینی‌بوس راننده ندارد اما در صورت لزوم امکان نظارت از راه دور بر آن وجود دارد. به این ترتیب شرکت «ایزی مایل» امیدوار است تا در آینده یک مرکز واحد وظیفه مدیریت چند خط از خودروهای خودکار را برعهده داشته باشد.

صدور مجوز برای تردد مینی‌بوس تولیدشده از سوی «ایزی مایل» در عمل این شرکت را به اولین تولیدکننده خودروهای خودکار در اروپا تبدیل کرد که اجازه تردد محصولش در میان دوچرخه‌ها و خودروهای دیگر صادر شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویر پادشاه و ملکه اسپانیا در اتوبوس‌های درون شهری مادرید

ایستگاه‌های هوشمند اتوبوس؛ ابتکار جدید کره جنوبی برای مقابله با کرونا

بازگشت تیک آبی رایگان برای برخی حساب‌ها در شبکه ایکس؛ چرا بسیاری از کاربران راضی نیستند؟