Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

خدمتکار خانگی روباتی از ایتالیا تا ۱۸ ماه دیگر به بازار می آید

خدمتکار خانگی روباتی از ایتالیا تا ۱۸ ماه دیگر به بازار می آید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روبات «آر یک»، جدیدترین روبات انسان نما ساخت انستیتو تکنولوژی جنوا در ایتالیا است.

آگهی

روبات «آر یک»، جدیدترین روبات انسان نما ساخت انستیتو تکنولوژی جنوا در ایتالیا است. «آر یک» (R1) طی ۱۶ ماه و با مشارکت بیست کارشناس، دانشمند و مهندس به مدیدریت جورجیو متا ساخته شد. این گروه فنی معتقد است «آر یک» پس از تکمیل مراحل فنی، ایده آل ترین خدمتکار خانگی خواهد بود.

جورجیو متا، مسئول پروژه «آر یک» و استاد دانشگاه جنوا می گوید: «آر یک» روبات انسان نما است. هدف ما ساختن روباتی با قیمت مناسب بود. آر یک با اپلیکشین های مناسب محیط خانگی طراحی شده است. به نظر ما اولین کسانی که از آن بهره می برند ناتوانان جسمی هستند که در محیط خانه به کمک نیاز دارند. در مراحل بعدی افراد دیگر هم می توانند از آن استفاده کنند.»

«آر یک» نسخه ارزان و ساده روبات آزمایشگاهی و پیچیده «آی کاب» ( iCub) است که در سراسر دنیا استفاده می شود و برای اقتصادی کردن، تغییرات زیادی در آن ایجاد شد. «آر یک» به جای چرخ، پا دارد، وزن آن ۵۰ کیلوگرم و برخلاف «آی کاب» که از فلز ساخته شده، از الیاف کربنی و پلاستیک تشکیل شده است.

پژوهشگر تیم «آر یک» با اشاره به پیشرفت های فنی این پروژه می گوید: «سخت افزار آن تکمیل شده است. ساختن نرم افزار برای کنترل روبات از راه دور را شروع کرده ایم. انسان از راه دور می تواند هر چیزی را که روبات می بیند با یک دوربین مشاهده کند و با حرکت دادن اهرم روبات را هدایت کند تا بطور مثال شی را از روی زمین بردارد.»

برای رسیدن به محصول نهایی، پیشرفت های پروژه «آر یک» ادامه دارد و پژوهشگران معتقدند بزودی با صدای انسان هم قابل هدایت می شود. اولین «آر یک» احتمالا به بهایی معادل یک خودروی کوچک قیمت گذاری شده و تا یک سال و نیم دیگر به بازار عرضه می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فناوری‌های تازه هواوی در خدمت دیجیتالی‌کردن شرکت‌های کوچک و متوسط

نسل تازهٔ تجهیزات خودرو؛ شیشهٔ لمسی با قابلیت دودی‌شدن و تبدیل به پردهٔ سینما

دیدگاه‌های تازه و مقالات علمی دربارهٔ جوّ مریخ؛ حاصل طرح فضایی امارات