تحویل کالا در مقصد، ماموریت تازه روباتها

تحویل کالا در مقصد، ماموریت تازه روباتها
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تحویل کالا در مقصد از خدمات جدیدی است که روباتها از تابستان امسال در چند شهر اروپایی از جمله لندن، برن، دوسلدروف و تالین برعهده گرفته اند.

آگهی

تحویل کالا در مقصد از خدمات جدیدی است که روباتها از تابستان امسال در چند شهر اروپایی از جمله لندن، برن، دوسلدروف و تالین برعهده گرفته اند. روبات ها به کمک فناوری های ویژه شرکت «استارشیپ تکنولوژی» غذا را در مقاصد تعیین شده تحویل می دهند.

الن مارتینسون، مدیر عملیاتی «استارشیپ تکنولوژی» در این باره گفت: «تاکنون نزدیک به هفت هزار کیلومتر در پیاده روها پیموده ایم و نزدیک به نیم میلیون نفر را بررسی کرده ایم تا در زمینه چگونگی دریافت و پذیرش کالاهای ارسالی چیزهای جدیدی فرا بگیریم. همه این موارد مفید بوده و در حال حاضر در حال یادگیری در زمینه تحویل واقعی کالا هستیم.»

این خودروی کوچک شش چرخ از پیاده رو همچون عابر پیاده استفاده می کند و با سرعت کمی (حدود سه کیلومتر در ساعت) مسیر خود را می پیماید. به کمک سامانه جهت یاب و نرم افزاری ویژه قادر به تشخیص موانع و جلوگیری از برخورد با آنهاست. مشتریان هم با استفاده از اپلیکیشنی قادرند موقعیت روبات ها را شناسایی کنند و از رسیدن آنها به مقصد مطلع شوند. میکروفون و بلندگویی هم برای ارتباط دوطرفه تعبیه شده است.

الن مارتینسون در این باره افزود: «راننده و موتورسواری در کار نیست. تنها یک روبات تا در خانه یا محل کارتان می آید و به شما خبر می دهد که پیتزا یا غذای دیگری که سفارش داده اید آماده تحویل است، تجربه ای کاملا متفاوت برای هر آنکه منتظر تحویل غذاست.»

این روبات ها برای تحویل غذا، خواربار و بسته های کوچک در محدوده محلی طراحی شده اند.

دیوید باترس،مدیر عامل شرکت جاست ایست، شرکت سفارش کالا می گوید: «دیدن پیشرفت فناوری ها در دنیای روبات ها بویژه طی سه چهار سال گذشته واقعا هیجان انگیز است و همینطور آنچه طی سال های پیش رو و نه ده سال آینده قابل تحقق است.»

این حاملان تازه بسته های سفارشی به کمک باطری و برای جهت یابی خودکار از ۹ دوربین و حسگر متفاوت استفاده می کنند. با اینحال کنترل بر آنها توسط عامل انسانی صورت می گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فناوری‌های تازه هواوی در خدمت دیجیتالی‌کردن شرکت‌های کوچک و متوسط

نسل تازهٔ تجهیزات خودرو؛ شیشهٔ لمسی با قابلیت دودی‌شدن و تبدیل به پردهٔ سینما

دیدگاه‌های تازه و مقالات علمی دربارهٔ جوّ مریخ؛ حاصل طرح فضایی امارات