بازدید آنلاین ۳۶۰ درجه از اورست

بازدید آنلاین ۳۶۰ درجه از اورست
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مسیر جنوبی صعود به سوی قله اورست از نقطه آغازین آن بنام کمپ اصلی نپال تا بام جهان برای نخستین بار بصورت ۳۶۰ درجه از طریق تصاویر ویدئویی و عکاسی ثبت شده…

آگهی

مسیر جنوبی صعود به سوی قله اورست از نقطه آغازین آن بنام کمپ اصلی نپال تا بام جهان برای نخستین بار بصورت ۳۶۰ درجه از طریق تصاویر ویدئویی و عکاسی ثبت شده است. این تصاویر بصورت آنلاین قابل دسترس همگان است. پیش از این مسیر صعود به قله های اروپایی ماترهورن، مون بلان و دامنه شمالی کوه ایگر نیز بصورت ۳۶۰ درجه ضبط شده بود.

مدیر ارشد گروه ورزشی ماموت می گوید: «ایده اصلی، اجرای نمای خیابانی گوگل درباره زیباترین کوههای کره زمین است. بنابراین هدف ما، آفرینش شیوه ای نو در ثبت صعود از این مسیرهای کوهنوردی است.»

کاربران می توانند چشم اندازهای مختلف و همچنین مشکلات مربوط به هر مسیر را از طریق تصاویر با کیفیت بسیار بالا مشاهده کنند.

رابرت بوش یکی از عکاسان این گروه درباره چالش های حین کار می گوید: «اگر همه چیز با ابزارتان مساعد باشد، خوب مشکلی نیست. ولی اگر با مشکلی روبرو شوید، یک مشکل بزرگتر دارید و آن یافتن راه حل است. اگر هوا بدلیل سرما مساعد نباشد، فیلمبرداری می تواند خیلی خطرناک باشد. بنابراین همیشه خطر بزرگتری پیش روی شماست، و آن کوهنوردی و فیلمبردار بودن در یک زمان است.»

یکی از راهنماهای محلی درباره مشکلات حین انجام این کار می گوید: «گاهی اوقات در مسیر کمپ اصلی به کمپ دوم شکافهای عمیق و یخچال های بزرگ وجود دارد. گاه این امکان وجود دارد که کوه ریزش کند. همچنین خطر سقوط بهمن و صخره ها از ارتفاع بالا وجود دارد.»

در این پروژه تنها ۴ کوهنورد حرفه ای و راهنماهای محلی شرکت کرده اند و عکاسان حرفه ای حضور نداشتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فناوری‌های تازه هواوی در خدمت دیجیتالی‌کردن شرکت‌های کوچک و متوسط

نسل تازهٔ تجهیزات خودرو؛ شیشهٔ لمسی با قابلیت دودی‌شدن و تبدیل به پردهٔ سینما

دیدگاه‌های تازه و مقالات علمی دربارهٔ جوّ مریخ؛ حاصل طرح فضایی امارات