تجربه ای که رویای سفر به مریخ را واقعی تر کرد

تجربه ای که رویای سفر به مریخ را واقعی تر کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شش داوطلب از کشورهای مختلف، پس از گذراندن پانصد و بیست روز انزوای کامل در یک مدل فضاپیما بر روی زمین، به نام ماموریت “مریخ پانصد“، سرانجام به جمع خانواده و دوستانشان در جهان خارج پیوستند.

ابتدا وضعیت داوطلبان این سفر، شامل سه روس، یک چینی و دو اروپایی در انستیتوی زیست پزشکی روسیه مورد تایید قرار گرفت. این موسسه ایست که به همراه آژانس فضایی اروپا این سفر را سازمان داده بود.

مطالعات مربوط به ماموریت “مریخ پانصد“، جدیدترین و وسیع ترین نمونه از آزمایشات مربوط به زندگی در فضای بسته، از زمان آغاز سفرهای فضایی تا کنون است.

پیش از این، ماموریت سفر به مریخ هدف جسورانه مهندسان موشک سازی اتحاد شوروی سابق بود که چالشی در برابر طرح آمریکایی فرود انسان بر کره ماه به حساب می آمد.

در سال 1967، یک تیم سه نفره پژوهشگران تحت هدایت گرمان مانوسف، مامور گذراندن دوره ای یکساله در یک محفظه فولادی برای آزمایش زندگی مستقل در یک فضای بسته بود. سطح این محفظه فقط دوازده متر مربع بود.

تجربه “مریخ پانصد“، مرحله برجسته ای برای تدارک سفر واقعی به مریخ است. اگر ملت های دست اندرکار سفرهای فضایی، موافق همکاری برای دست یافتن به این هدف باشند، شاید رویای سفر بین سیاره ای، ظرف بیست و پنج سال آینده به واقعیت بپیوندد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرود «اودیسئوس» روی ماه؛ آمریکا پس از نیم قرن بار دیگر به ماه بازگشت

کشف یک «اَبَر زمین» در فاصله تنها ۱۳۷ سال نوری از زمین

بحران ۴۰ سالگی برای جمهوری اسلامی و اعتراضاتی که باید «به هر قیمتی متوقف شوند»