Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

افزایش ۱۷ درصدی متقاضیان پناهندگی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا

پناهجویان سوری در آلمان
پناهجویان سوری در آلمان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شمار افرادی که نخستین درخواست پناهندگی خود را در اوت ۲۰۲۲ به یکی از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا ارائه کرده‌اند، در مقایسه با ماه مشابه سال پیش ۱۷ درصد افزایش یافت.

آگهی

شمار افرادی که نخستین درخواست پناهندگی خود را در اوت ۲۰۲۲ به یکی از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا ارائه کرده‌اند، در مقایسه با ماه مشابه سال پیش ۱۷ درصد افزایش یافت. 

اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) با انتشار تازه‌ترین گزارش خود در مورد روند ورود پناهجویان به اتحادیه اروپا اعلام کرد که در اوت گذشته در مجموع ۷۷ هزار و ۵۹۵ تقاضای جدید پناهندگی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا ثبت شده است. این تعداد، ۱۱ هزار و ۵۰ مورد بیش از ژوئیه گذشته بوده است. در اوت سال پیش نیز ۵۰ هزار و ۳۹۰ نفر اولین تقاضای پناهندگی خود را به یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارائه کرده بودند. 

بر پایه این گزارش، افرادی که در اوت گذشته، پس از رد تقاضای قبلی، درخواست پناهندگی بعدی خود را تقدیم کرده بودند، ۶ هزار و ۱۰۰ نفر بوده که ۲۴۰ تن بیش از ژوئیه ۲۰۲۲ و ۱۱ درصد افزون‌تر از اوت سال پیش بوده است.

سوری‌ها در اوت ۲۰۲۲ به عنوان بزرگترین گروهی ثبت شدند که به دنبال پناهندگی به اتحادیه اروپا بودند. ۱۱ هزار و ۸۶۰ سوری در این ماه برای نخستین بار درخواست پناهندگی خود را تقدیم یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا کردند. پس از آن‌ها، افغان‌ها (۱۰ هزار و ۶۷۵ مورد)، هندی‌ها (۴ هزار و ۱۷۰ مورد)، ترک‌ها (۴ هزار و ۱۰۵ مورد) و ونزوئلایی‌ها (۳ هزار و ۵۶۵ مورد) قرار گرفتند.

از ابتدای سال ۲۰۲۲، در میان اعضای اتحادیه اروپا، آلمان عضوی بوده است که دریافت بیشترین تقاضای نخست پناهندگی (۱۶ هزار و ۹۵۰ مورد) را ثبت کرده است. پس از آلمان، اتریش، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا قرار گرفته‌اند. این پنج کشور عضو اتحادیه اروپا در مجموع ۷۴ درصد مجموع تقاضای نخست پناهندگی ثبت شده در کل اتحادیه را به خود اختصاص داد‌ه‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چهار کشور عضو اتحادیه اروپا با مکانیسم فعلی پذیرش پناهجویان مخالفت کردند

تنش در روابط پاریس و رم؛ کشتی حامل پناهجویان در ساحل جنوب فرانسه پهلو می‌گیرد

طنز و شوخی با ترور نافرجام ترامپ؛ آیا آزادی بیان در آلمان استانداردی دوگانه دارد؟