Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

موج گرمای کم سابقه و زودرس پس از اسپانیا به دیگر کشورهای اروپایی می‌رسد

موج گرما در اسپانیا
موج گرما در اسپانیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هرچند دمای حدودا ۴۰ درجه در ماه‌های ژوئیه و اوت در اروپا نادر نیست اما تجربه چنین دمایی در ماه ژوئن برای بسیاری از ساکنان کشورهای اروپایی تازگی دارد.

آگهی

ساکنان اسپانیا طی روزهای گذشته با زودرس‌ترین موج گرما در این کشور طی دستکم ۲۰ سال گذشته روبرو بودند.

دمای هوا در شهر سویل در جنوب اسپانیا به ۴۰ درجه سانتیگراد رسید و پیش‌بینی می‌شود منطقه اکسترمادورا دمای ۴۲ درجه‌ای را تجربه کند. این در حالی است که کارشناسان هواشناسی هشدار داده‌اند که دمای هوا در برخی نقاط اسپانیا ممکن است از ۴۳ درجه سانتیگراد نیز فراتر برود. 

پیش‌بینی می‌شود جبهه هوای گرم که از شمال آفریقا به شبه جزیره ایبریا رسیده است طی روزهای آینده بخش‌هایی از فرانسه، آلمان، سوئیس و بریتانیا را نیز تحت تاثیر قرار دهد. موج گرما در میانه ماه ژوئن در حالی اروپا را در بر خواهد گرفت که ماه مه سال جاری در بسیاری از مناطق این قاره گرم‌تر و خشک‌تر از معمول بود. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از ماه مه سال جاری به عنوان گرمترین ماه مه به ثبت رسیده در جنوب غربی اروپا و شمال آفریقا یاد شده است. 

هرچند دمای حدودا ۴۰ درجه در ماه‌های ژوئیه و اوت در اروپا نادر نیست اما تجربه چنین دمایی در ماه ژوئن برای بسیاری از ساکنان کشورهای اروپایی تازگی دارد. به گفته کارشناسان هواشناسی موج گرمای پیش‌رو در فرانسه زودرس‌ترین موج گرما در این کشور از زمان ثبت داده‌های آب و هوایی خواهد بود. 

اداره هواشناسی اسپانیا اعلام کرده که فاصله بین موج‌های گرما طی سال‌های گذشته به دلیل گرمایش زمین و تغییرات آب و هوایی کوتاهتر شده است. به گفته این نهاد فصل تابستان در اسپانیا در عمل نسبت به ۵۰ سال پیش بین ۲۰ تا ۴۰ روز زودتر آغاز می‌شود.

به گفته کارشناسان هواشناسی موج گرمای کنونی در اروپا ممکن است طی یک هفته آینده با وقوع طوفان و بارش‌های سیل‌آسا به پایان برسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گرمایش زمین «عامل اصلی آتش‌سوزی‌های غرب آمریکا» بوده است

فرانسه برای مقابله با پیامدهای گرمایش زمین ۵۰ میلیون اصله نهال غرس می‌کند

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟