Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نقض حریم خصوصی در اروپا؛ جریمه ۲۲۵ میلیون یورویی «واتس اپ»

پیام رسان واتس اپ
پیام رسان واتس اپ Copyright Martin Meissner/AP
Copyright Martin Meissner/AP
نگارش از یورونیوزفارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اتحادیه اروپا بدلیل نقض حریم خصوصی شهروندان پیام رسان واتس اپ که مالکیت اصلی آن با فیس بوک است را به پرداخت ۲۲۵ میلیون یورو جریمه نقدی محکوم کرد و از مدیران آن خواست تا ساختار خود را با قوانین و مقررات اروپایی بروز کنند.

آگهی

پیام رسان واتس اپ که در مالکیت شرکت فیس بوک قرار دارد بدلیل نقض حریم خصوصی اتحادیه اروپا به پرداخت ۲۲۵ میلیون یورو جریمه شد. جمهوری ایرلند، عضوی از اتحادیه اروپا، به مدیران واتس اپ که مقرش در دوبلین است این تصمیم را در گزارشی ۸۹ صفحه ای اطلاع دادند.

اتحادیه اروپا همچنین به واتس اپ دستور داد که سیاست حفظ حریم خصوصی خود را بروز کرده و نحوه اطلاع رسانی کاربران را در مورد به «اشتراک گذاری داده های خود» تغییر دهد.

این پیام رسان برای حضور در اروپا باید سامانه خود را با «مقررات عمومی حفاظت از داده های اروپا»، GDPR، مطابقت دهد.

GDPR در ماه مه سال ۲۰۱۸ از سوی کمیسیون اروپا اجرایی شد و واتس اپ یکی از اولین شرکت هایی است که از سوی کمیسیون تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و جریمه می شود.

این شرکت پیام رسان در اعتراض به حکم اتحادیه اروپا بیانیه ای صادر کرد که درآن می خوانیم: « واتس اپ متعهد به ارائه خدمات امن و خصوصی است. ما تلاشمان را کرده ایم تا اطمینان حاصل کنیم که اطلاعات ارائه شده ما شفاف و جامع است و این کار را ادامه خواهیم داد. با تصمیم امروز موافق نیستیم و مجازات ها علیه شرکت کاملاً نامتناسب است.»

واتس اپ دومین شرکتی است که در سالهای اخیر از سوی اروپا محکوم به پرداخت جریمه میلیون یورویی می شود. پیش از این شرکت، آمازون، غول تجارت الکترونیکی جهان، بدلیل عدم رعایت قوانین رقابتی و نقض حریم خصوصی به پرداخت بیش از ۸۰۰ میلیون یورو جریمه محکوم شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واتس‌اپ بالاخره به کاربرانش امکان ویرایش پیام‌ها را می‌دهد

ادعای تقلب در انتخابات؛ خروج حامیان ترامپ از فیس بوک وتوییتر وکوچ آنها به پارلر

فیس بوک: کارزارهای روسیه و ایران برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مسدود شد